Duka
Duka

Sieć sklepów z produktami i akcesoriami kuchennymi Duka, posiadająca 31 salonów zlokalizowanych w największych centrach handlowych, rozwija swój sklep internetowy dukapolska.com.

Duka planuje efektywniej wykorzystywać internetowy kanał sprzedaży i zdecydowała się na zastosowanie nowego rozwiązania hostingowego i platformę Magento.

Aktualizowane na bieżąco oprogramowanie serwerów zapewnić ma sieci Duka wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo. Proces migracji, jak poinformowano, został zaplanowany w taki sposób, aby jego przebieg był jak najmniej zauważalny dla użytkowników końcowych.

– Obecnie planowana jest przebudowa sklepu internetowego. Aktualnie prowadzimy rozmowy dotyczące szczegółów. Ponadto rozważamy także możliwość wprowadzenia aplikacji mobilnej dla sieci Duka – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Sylwia Olszewska, odpowiedzialna za sklep internetowy Duka.

Pierwszym krokiem dotyczącym rozwoju e-sklepu była analiza jego funkcji oraz potrzeb klientów. Na podstawie zgromadzonych danych zostało wyodrębnionych ponad 20 modyfikacji, których wdrożenie znacznie ułatwi korzystanie z serwisu. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie działań związanych z email marketingem. Mają one wspomagać sprzedaż zarówno online jak i offline.

Do obsługi newslettera sieci Duka wybrano rozwiązanie typu Marketing Automation (SALESmanago). Taki system pozwala analizować całą wędrówkę zakupową i punkty styku konsumentów z marką zarówno w sklepach online, jak i w salonach stacjonarnych. Otrzymane dane pokazują realny proces nabycia towaru i pozwalają na spersonalizowaną komunikację w mailu i na stronie.

Przypomnijmy: sieć Duka uruchomiła sklep online ponad 4 lata temu, a jesienią 2012 roku zmodernizowała stronę internetową e-sklepu. Produkty w e-sklepie podzielono na kilkanaście kategorii produktowych, m.in. AGD, tekstylia stołowe i kuchenne, meble, prezenty czy sztućce. Zamówione w e-sklepie towary są wysyłane firmą kurierską bądź gotowe do odebrania bezpłatnie w 31 salonach stacjonarnych sieci. Płatności za zamówiony towar można dokonać przelewem (sieć współpracuje z serwisem PayU), kartą upominkową Duka, podając numer karty w momencie wyboru płatności w formularzu zamówienia bądź za pobraniem przy odbiorze paczki. Zamówione w sklepie internetowym towary dostarczane są wyłącznie na terenie Polski.