Galeria Olimpia
Galeria Olimpia

Spółka Echo Investment jeszcze w tym roku przebuduje część Galerii Olimpia, w której znajdzie się centrum wyposażenia i dekoracji wnętrz. W centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie wkrótce pojawią się też nowe sklepy.

Zmiany dotyczą dawnego CH Echo, które w wyniku rewitalizacji zamieni się w retail park specjalizujący się w ofercie wyposażenia i dekoracji wnętrz. Zaplanowano renowację lokali, elewacji oraz dodatkowe wejścia do budynku. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę.

– Chcemy w ten sposób dostosować tę część kompleksu do oczekiwań lokalnego rynku. Przeprowadzone analizy, wsparte rosnącą frekwencją w Galerii Olimpia i dobrymi obrotami notowanymi przez najemców, utwierdzają nas w przekonaniu, że oferta wnętrzarska spotka się z dużym zainteresowaniem klientów. Prowadzimy zaawansowane rozmowy m.in. z sieciami Komfort i Jysk. W wyniku rewitalizacji Galeria Olimpia będzie dysponować pełną ofertą modową, rozrywkową i wyposażenia wnętrz – mówi w rozmowie z Retailnet Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W działającej od 2012 roku Galerii Olimpia, w ostatnim czasie otwarto nowe sklepy – Dzieciaczek, Toxic Jeans, Wójcik. Wkrótce dołączą do nich kolejne – m.in. Artimex, Euro Apteka. Finalizowane są również umowy z Empik i Pepco.

Galeria Olimpia zlokalizowana jest przy ul. Kolejowej 6. Wraz z sąsiadującym CH Echo tworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdują się w nim 2 hipermarkety spożywcze: Tesco i Carrefour, oraz market budowlany Nomi. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex-Mostostal SA. Projekt powstał w pracowni MOFO Architekci. Obiekt został otwarty w listopadzie 2012 roku.

Oferta Galerii Olimpia to 85 sklepów takich marek, jak m.in.: H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Centro, Kari, Ryłko, Wojas, Apart, Reporter, 4F, Adidas, Nike, Diverse, Matras, Douglas, ApiPharm , Loox, Rossmann, Takko Fashion, Wójcik, Artimex, Toxic Jeans, Dzieciaczek. Ofertę rozrywkową zapewnia wielosalowe kino Helios. Kierowcy mają do dyspozycji łącznie 1050 miejsc postojowych.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w 4 głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Szczegółowe informacje na temat projektów Echo Investment zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.