Leroy Merlin
Leroy Merlin

Sieć Leroy Merlin, licząca w Polsce 43 sklepy z branży budowlanej, w kwietniu 2014 roku zakupiła od grupy Allegro internetowy serwis oferia.pl, który ułatwia poszukiwanie fachowców na rynku.

Jak poinformowali przedstawiciele sieci, zakup serwisu jest jednym z elementów rozszerzania swojej obecności w internecie.

– Rozwijanie nowoczesnych, elektronicznych sposobów kontaktu z klientami jest dla Leroy Merlin jednym z priorytetów. Jeszcze w tym roku zaprezentujemy naszym klientom kilka innowacyjnych rozwiązań ułatwiających poszukiwanie inspiracji urządzania domu i zakupy przez internet – powiedział Jarosław Truchel z Centrali Zakupów i Supply Chain Leroy Merlin Polska.

Leroy Merlin Polska, specjalizujący się w branży budowlano-dekoracyjnej (DIY), koncentruje swoje działania w internecie. Sklep www.leroymerlin.pl oferuje już ponad 50 tys. produktów, które można kupić, nie wychodząc z domu. Teraz proponuje swoim klientom  łatwy dostęp do znalezienia wykonawców usług budowlanych i remontowych. W tym celu firma zakupiła  internetowy serwis oferia.pl, w którym szybko, łatwo i bez żadnych kosztów można zlecić wykonanie pracy, zadania czy projektu.

– Misją Leroy Merlin jest wspieranie klientów w realizacji marzeń o wspaniale zbudowanym i urządzonym domu, mieszkaniu oraz ogrodzie. Zaczęliśmy od zagwarantowania dużego wyboru produktów w najlepszych cenach, dodaliśmy serwis ww.leroymerlin.pl, gdzie można również znaleźć inspiracje i porady. Teraz przyszedł czas na pomoc w realizacji projektu – to jest szybkim znalezieniu wykonawcy lub zlecenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup serwisu oferia.pl – dodaje Jarosław Truchel.

Serwis oferia.pl informuje wykonawców z wybranej branży i rejonu geograficznego o każdym nowym zleceniu. Wystarczy, że internauta opisze, co chciałby zlecić, a wykonawcy zgłoszą się do niego, proponując konkurencyjne warunki realizacji zlecenia. Dzięki temu każdy może wybrać najlepszą z ofert dopasowaną indywidualnie do potrzeb, bez opłat. Oferia gwarantuje darmowy dostęp do codziennie aktualizowanej bazy zleceń z wszystkich kategorii branżowych.

Leroy Merlin całkowite zarządzanie serwisem przejmuje od początku maja 2014 roku.