Galeria Piła
Galeria Piła

Rank Progress będzie realizował Galerię Handlową Piła wspólnie z Immofinanz Group. Rank Progress podpisał właśnie ze spółką z grupy Immofinanz Group umowę przedwstępną dotyczącą współpracy przy realizacji projektu komercyjnego w Pile.

Zgodnie z sygnowanym dokumentem austriacka spółka przejmie nieruchomość, zrefinansuje koszty poniesione w związku z prowadzeniem pilskiej inwestycji do czasu podpisania umowy ostatecznej oraz przejmie jej finansowanie do momentu oddania obiektu do użytku. Kwota, którą otrzyma Rank Progress za nieruchomość, to 56 mln zł netto. Pozyskane środki zostaną przeznaczone w szczególności na obniżenie zadłużenia dewelopera.

Oprócz tego ustalono, że legnicka spółka będzie wciąż zarządzać projektem oraz prowadzić jego komercjalizację. Za prace te otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, którego wysokość będzie uzależniona od efektów. Po 2 latach, jeśli inwestycja osiągnie założone w umowie cele, Rank Progress będzie uczestniczyć w zyskach z projektu na ustalonych z góry zasadach (tzw. earn-out).

Budowa Galerii Piła rozpoczęła się w połowie września 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na IV kw. 2014 roku.

Immofinanz Group jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 roku zgromadziła portfolio, które obecnie obejmuje ponad 1,6 tys.  nieruchomości o wartości około 10,2 mld euro. Immofinanz Group koncentruje swoją działalność w segmencie handlowym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym na 8 rynkach: austriackim, niemieckim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, polskim i rosyjskim.

Immofinanz Group będzie uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 4.9 zaprezentuje swoje projekty handlowe.