Kuchnia Marche
Kuchnia Marche

Firma American Trading Company, właściciel kilku konceptów gastronomicznych realizowanych w centrach i galeriach handlowych, zaprezentuje swoje portfolio podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.

– Shopping Center Forum to wydarzenie, podczas którego spotykają się najważniejsi przedstawiciele rynku deweloperskiego i retailowego. Z racji naszej coraz większej obecności w centrach i galeriach handlowych oraz z uwagi na planowaną ekspansję i nas nie może zabraknąć na Forum – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Agnieszka Żółkiewicz, Project Manager, American Trading Company sp. z o.o. s.k.

Najbliższe plany ekspansji spółki American Trading Company to otwieranie nowych lokali m.in. w Wielkopolsce. Firma planuje rozwój zarówno w oparciu o otwieranie lokali własnych, jak i franczyzowych.

– Poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji głównie w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Najbardziej interesują nas lokale dostępne w centrach handlowych. Nasze restauracje pojawiają się zarówno w strefach food courtów, jak i w specjalnie na nasze potrzeby zaaranżowanych powierzchniach. Nowe lokale zamierzamy otwierać zarówno w dobrze pozycjonowanych i istniejących już centrach handlowych, jak i w planowanych inwestycjach – dodaje Agnieszka Żółkiewicz.

Przypomnijmy: w 2013 roku spółka uruchomiła 12 nowych restauracji, a plany na rok 2014 również są nie mniej ambitne, gdyż firma negocjuje kolejne umowy na terenie całego kraju oraz poszukuje nowych lokalizacji w galeriach handlowych.

American Trading Company to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem co, jak informuje zarząd spółki, mocno przekłada się na wsparcie dla  franczyzobiorców, których zachęca do współpracy, oferując m.in. gotowy, sprawdzony model biznesowy, opracowany podręcznik operacyjny, pakiet szkoleń, wsparcie marketingowe, informatyczne oraz miejsca w dobrych lokalizacjach w wybranych galeriach handlowych.

Spółka aktualnie posiada w swoim portfolio 13 restauracji własnych Express Kuchnia Marche i Sevi Kebab i Sevi Oriental oraz 12 restauracji franczyzowych, a kolejne umowy są w fazie końcowych negocjacji. Jest również właścicielem znanej restauracji Splendido, Villa Caprice, Lulu Cafe oraz marki Bazylia Bar.