Kampania Reserved
Kampania Reserved

– Planujemy w roku 2014 uzyskanie dynamiki przyrostu sieci handlowych na poziomie dwudziestu kilku procent. Oprócz działalności na rynkach, na których jesteśmy od lat, pierwsze sklepy naszych marek powstaną w Chorwacji, w Niemczech, a także, przy współpracy z franczyzobiorcą, na Bliskim Wschodzie – mówi Marek Piechocki, prezes zarządu LPP SA.

– W minionym roku, tak jak i w kilku poprzednich latach, firma LPP SA rozwijała się bardzo dynamicznie. Mierzalnym potwierdzeniem naszych dokonań jest wartość zrealizowanej sprzedaży w wysokości 4,1 mld złotych i wypracowanego zysku netto w wysokości ponad 430 mln złotych. Wielkości te są rezultatem ogromnej ilości działań podejmowanych w celu rozbudowy sieci naszych sklepów, przygotowania szerokiej oferty produktów dla naszych klientów czy też prowadzenia niezliczonej liczby działań operacyjnych mających na celu to, aby te produkty znalazły się na czas w każdym ze sklepów w kilkunastu krajach.

– Na koniec minionego roku dysponowaliśmy siecią 1320 sklepów o łącznej powierzchni 590 tys. mkw., co oznacza, że w ciągu 12 miesięcy zwiększyliśmy tę powierzchnię o 155 tys. mkw., czyli o 36 proc. Pomimo tak znaczącego tempa wzrostu, dbając o efektywność kosztową, utrzymaliśmy satysfakcjonujące wskaźniki rentowności. Dla zapewnienia możliwości obsłużenia rosnącej liczby sklepów rozpoczęliśmy proces rozbudowy naszego centrum logistycznego. Nowa część ma być oddana do użytku w pierwszej połowie 2015 roku. Godnym wyróżnienia elementem naszej działalności w roku 2013 było także uruchomienie w marcu pierwszych sklepów nowej, 5. już marki odzieży o nazwie Sinsay. Propozycja ta została bardzo dobrze przyjęta przez klientki. Daje to nam impuls do dynamicznego rozwoju sieci sklepów także tej marki – dodał Marek Piechocki.

LPP to największa grupa odzieżowa w Polsce. Flagową marką spółki jest Reserved, ale grupa posiada również kilka innych brandów odzieżowych: Mohito, Cropp Town, House oraz Sinsay. Grupa LPP SA prowadzi działalność w Polsce, Estonii, Czechach, na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Cyprze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.