Galeria Sudecka

Rozmowa z Markiem Gładkim, dyrektorem Zespołu Komercjalizacji w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment, na temat rozbudowy Galerii Sudeckiej.

Rozbudowa CH Galaxy w Szczecinie przed nami, tymczasem w Jeleniej Górze trwają zaawansowane prace związane z budową Galerii Sudeckiej. To także rodzaj rozbudowy, gdyż obiekt powstaje w miejscu istniejącego od lat CH Echo.

– Galeria Sudecka, którą otwieramy jesienią tego roku, będzie pierwszym w rejonie Jeleniej Góry nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym. W przypadku tego projektu również możemy mówić o sprawdzonej lokalizacji, bowiem CH Echo działa w tym miejscu od ponad 13 lat. To będzie całkowicie nowa jakość. W programie Galerii Sudeckiej zaplanowaliśmy 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Wskaźnik wynajmu już dziś wynosi 76 proc. Mamy podpisane umowy m.in. z Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay, RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport, GoSport, Smyk, Empik, Yes, Matras, Top Secret, Wojas, Rossmann, North Fish. W obiekcie działać też będzie hipermarket Auchan oraz najnowocześniejszy klub fitness sieci Fabryka Formy. Jelenia Góra zyska w ten sposób obiekt na miarę XXI wieku, który oferować będzie nie tylko czołowe marki z branży modowej, ale również pierwsze w mieście wielosalowe kino, a także unikalną ofertę gastronomiczną. W projekcie znalazły się parkingi – wewnętrzny i zewnętrzny, które łącznie zaoferują 1,8 tys. miejsc postojowych.

W planach jest również uzupełnienie Galerii Sudeckiej o retail park?

– W projekcie Galerii Sudeckiej przewidujemy łącznie 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstaną galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz kino Helios – w maju będziemy mieli stan surowy. Ostatnim etapem realizacji będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY. Mamy idealne warunki do rozbudowy. Obiekt powstaje przy najważniejszej arterii miejskiej – alei Jana Pawła II, która stanowi główną trasę łączącą osiedla mieszkaniowe z centrum Jeleniej Góry. To również część drogi krajowej nr 3, która umożliwia łatwy wyjazd w kierunku północnym i południowym. W pobliżu inwestycji znajduje się również ważny węzeł komunikacyjny łączący drogę krajową nr 4 z trasą w kierunku Wrocławia i autostrady A4. Sprawdzona lokalizacja sprawia, że Galeria Sudecka stanie się niezwykle popularnym miejscem zakupów nie tylko wśród mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, ale także klientów z Czech i Niemiec.

Szczegółowe informacje na temat projektów Echo Investment zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.