Pepco
Pepco

Firma Pepco, poza Polską, rozwija również sieć sprzedaży w Czechach i na Słowacji. Jak informuje spółka, w bieżącym miesiącu zostanie otwarty nowy sklep w Czechach, który będzie zlokalizowany w centrum handlowym w miejscowości Zdziar nad Sazawą.

Z kolei na Słowacji spółka otworzy 2 kolejne sklepy w tej samej miejscowości – Koszycach. Znajdą się one w galeriach – CH Torysa oraz w Galerii Koszyce.

Jak już informowaliśmy, w marcu Pepco otworzyło po jednym sklepie w centrach handlowych na terenie Czech oraz Słowacji. W Czechach sklep Pepco znalazł się w CH Opava w Opawie. Z kolei na Słowacji dyskontowy salon sieci został otwarty w FMZ Saller w miejscowości Snina.

Obecnie sieć Pepco posiada w Polsce 501 sklepów zarówno przy ulicach, jak i w galeriach handlowych. W innych krajach CEE firma otwiera swoje sklepy tylko na terenie centrów handlowych. W Czechach działa obecnie 9 sklepów, a na Słowacji jest ich łącznie 27.

Pepco to samoobsługowe sklepy dyskontowe o powierzchni handlowej ok. 250–350 mkw. Placówki sieci funkcjonują w całej Polsce, głównie w miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców. Każdego roku spółka planuje otwarcie ok. 70–80 nowych sklepów. Docelowo spółka zamierza otworzyć 600 sklepów w Polsce. Wyłącznym właścicielem wszystkich sklepów pod marką Pepco jest firma Pepco Poland sp. z o.o.

W sklepach sieci klienci mogą znaleźć zarówno odzież i dodatki damskie oraz męskie w przystępnych cenach, jak i ubrania dla dzieci. Ponadto salony oferują zabawki, elementy wyposażenia domu czy kosmetyki.

Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2,8 tys. sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.