Galeria Rzeszów
Galeria Rzeszów

100 procentowa komercjalizacja: z takim wynikiem należąca do Star Europa Galeria Rzeszów kończy półtora roku. O tym jak wyglądały pierwsze miesiące działalności na trudnym rzeszowskim rynku rozmawialiśmy z Danielem Słuchockim, wiceprezesem zarządu Star Europa i zarazem szefem komercjalizacji Galerii Rzeszów,

 Pomimo tego, że nasz obiekt, Galeria Rzeszów, był otwierany w miesiącach słabszej koniunktury na rynku centrów handlowych, to odnieśliśmy zdecydowany sukces. Na dzień dzisiejszy obiekt jest w 100 proc. skomercjalizowany. To obecnie rzadkość, aby w ciągu kilkunastu miesięcy od otwarcia wynająć całą powierzchnię. Tym bardziej w Rzeszowie, gdzie procent pustostanów w centrach handlowych jest wysoki – powiedział redakcji Retailnet Daniel Słuchocki.

 Dodatkowo obserwujemy, że większość najemców Galerii Rzeszów ma kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obrotów w ujęciu rok do roku, co daje mocne podstawy patrzenia z dużym optymizmem w przyszłość.

 Komercjalizacja Galerii Rzeszów przeprowadzona została przez nas samych. Nie korzystaliśmy z żadnych agentów, co również przyniosło pozytywny skutek. Sami dobraliśmy mix najemców i bierzemy za to odpowiedzialność. Marki zostały dobrane i umiejscowione w sposób przemyślany. Przykładem może być strefa męska, gdzie każdy z najemców realizuje swoje plany sprzedażowe i mamy sporą kolejkę oczekujących na ewentualne wakaty.

 W komercjalizowaniu Galerii Rzeszów bardzo pomogło nam doświadczenie w zarządzaniu innym naszym obiektem, czyli Galerią Graffica. To tam zbudowaliśmy dobre relacje z najemcami, jak również nauczyliśmy się, jaka lokalizacja jest dla najemcy dobra, jakie sąsiedztwo. Należy również przyznać się do tego, że to najemcy często nam podpowiadali i doradzali przy budowaniu tenant mixu w Galerii Rzeszów. Takie podejście do najemców jest według nas właściwe i w dalszej perspektywie przynosi wiele korzyści i wynajmującemu i najemcy – dodał Daniel Słuchocki.

Galeria Rzeszów została otwarta w listopadzie 2012 roku i wchodzi w skład kompleksu City Center Rzeszów. Całkowita powierzchnia obiektu to 135 tys. mkw. Inwestorem kompleksu jest Star Europa Holding, która zrealizowała kilkanaście inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie.