W ramach programu „Stacja z paczką”, zakupy zamówione w Neo24.pl można odebrać w 650 stacjach paliwowych Orlen na terenie całego kraju. Przesyłki będzie można odbierać codziennie i przez całą dobę. Na wybraną stację Orlen internauci będą mogli zamówić produkty do 25 kg wagi. Dostawa będzie darmowa.

Współpraca Neo24.pl  i Orlenu wystartowała w drugiej połowie kwietnia 2014 roku. „Udostępnienie nowej opcji dostawy to kolejny krok w ramach naszej strategii: rzucamy wyzwanie tradycyjnemu handlowi na coraz to nowych polach. E-zakupy wygrywają z tradycyjnymi już nie tylko ceną i większym wyborem produktów, ale przede wszystkim oszczędnością czasu i wygodą. Na dynamiczny rozwój logistyki postawiliśmy już dawno, doskonaląc system magazynowania, zamówień i odbioru. Ostatnie miesiące to okres kolejnych inwestycji w jeszcze większą dostępność.” – mówi Tomasz Kabarowski, prezes zarządu Neo24.pl.

Rozszerzenie sieci dystrybucji

„W lutym rozszerzyliśmy działanie infolinii i biura obsługi Neo24.pl  na siedem dni w tygodniu. Klienci mogą korzystać z pomocy konsultantów przez cały dzień, od godz. 10 do 18. W ten sposób konkurujemy z handlem naziemnym, którego atutem jest dostępność w weekendy. W marcu rozpoczęliśmy współpracę z ogólnopolską siecią 2500 kiosków. Pozwoliło to wejść z ofertą e-zakupów na najmniejsze lokalne rynki, do bardziej konserwatywnych konsumentów. Obecność na stacjach Orlen to z kolei jeszcze większa wygoda czasowa i lokalizacyjna. Docenią ją szczególnie bardzo mobilni klienci, którym trudno jest się umówić z kurierem w jednym miejscu.”mówi Mateusz Gołda, dyrektor ds. procesów biznesowych w Neo24.pl.

Towary będą docierały na stacje paliw w maksymalnie 48 godzin od momentu nadania – a więc w takim czasie, jak przesyłki kurierskie. Usługa ta dostępna jest we wszystkich dostępnych formach płatności (w tym gotówką przy odbiorze). Klienci będą mieli możliwość wyboru konkretnego punktu, w którym chcą swoją przesyłkę odebrać. Przesyłki będą z centralnych magazynów firmy trafiać do centrów logistycznych, skąd codziennie rozwiezione zostaną na stacje. W momencie, gdy paczka trafi na stację Orlen, użytkownik zostanie o tym powiadomiony SMSem.

Do punktów na stacjach zamówić produkty z ponad 40-tysięcznego portfolio Neo24.pl. Usługa obejmie produkty ważące do 25 kg, w cenie do 5000 zł. „Na podstawie trendów w zamówieniach, wytypowaliśmy wachlarz kategorii, które najlepiej pasują do takiej formy dostawy. Raczej nie będzie to duże AGD i RTV, jak pralki, lodówki czy potężne telewizory, które zawsze będą zamawiane raczej w opcji przesyłki kurierskiej z wniesieniem, a często i montażem. Jednak mniejsze sprzęty kuchenne, elektronika i IT, a także wiele produktów z naszych nowych kategorii, jak perfumy, zabawki czy zoo, idealnie nadają się właśnie do takiej formy odbioru. Dodatkowo – na stacjach odebrać będzie można także większe sprzęty, jak odkurzacz, mikrofalówka, duże zabawki czy sprzęty ogrodowe” – komentuje Mateusz Gołda, Dyrektor ds. Procesów Biznesowych w Neo24.pl.

Kolejne segmenty rynku

Rozpoczęcie współpracy z nowymi partnerami stanowi poszerzenie alternatywy wobec przesyłek kurierskich, dostępnej dotąd w ramach sieci kilkuset Paczkomatów InPost, ale przede wszystkim – wprowadza handel internetowy na obszar jeszcze bliższy konsumentom, także w mniejszych miejscowościach.

W czwartym kwartale 2013 roku sklep Neo24.pl wdrożył nowy model biznesowy. Przedtem zajmowała się sprzedażą RTV AGD IT, jednak w 2013 roku wprowadziła kilka nowych kategorii produktów, stając się tym samym multibranżową platformą.