Galeria Galena w Jaworznie
Galeria Galena w Jaworznie

Spółka P.A. Nova SA w I kw. 2014 roku osiągnęła przychody w kwocie 37,5 mln zł, które były wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Natomiast przychody ze sprzedaży usług budowlanych, deweloperskich i projektowych wzrosły do 25,3 mln zł, a z najmu – do 10,8 mln zł – wynika z raportu spółki.

W tym okresie P.A. Nova SA zwiększyła zysk netto do 6,78 mln zł z 4,07 mln zł rok wcześniej oraz zysk operacyjny, który wzrósł do 10,6 mln zł z 7 mln zł.

P.A. Nova SA w I kw. 2014 roku poprzez spółkę celową Galeria Galena sp. z o.o. rozpocząła najważniejszą i największą inwestycję, budowę galerii handlowej Galena w Jaworznie o planowanej łącznie powierzchni najmu wynoszącej ponad 32 tys. mkw. Planowany termin otwarcia obiektu to rok 2015.

Ponadto spółka w przygotowaniu ma również kolejne parki handlowe o powierzchni najmu 2,8 tys. mkw., 4,5 tys. mkw. i 3 tys. mkw. oraz obiekt przemysłowy o powierzchni 2,5 tys. mkw. Po realizacji tych obiektów łączna powierzchnia najmu obiektów handlowych P.A. Nova SA wyniesie ponad 100 tys. mkw.

Przypomnijmy: podczas ostatniego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia P.A. Nova SA, akcjonariusze spółki wyrazili zgodę na sprzedaż Parku Handlowego w Andrychowie, Parku Handlowego w Stalowej Woli i Parku Handlowego w Myszkowie. Jak informowała redakcję Retailnet Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA. – spółka planuje wystawić na sprzedaż Galerię Sanowa w Przemyślu.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to prawie 32 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i 835 miejsc parkingowych.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.