Poznań City Center
Poznań City Center

Oddane do użytku w listopadzie 2013 roku wielofunkcyjne centrum handlowo-komunikacyjne Poznań City Center zostało zamknięte do odwołania.

Powodem decyzji było osunięcie się części sufitu galerii handlowej. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu określającego przyczyny zaistniałej sytuacji.

– Dyrektor centrum Norbert Fijałkowski aktualnie składa wyjaśnienia w Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Obecnie priorytetem jest dla nas zabezpieczenie obszaru zawalenia i jak najszybsze przywrócenie działania galerii – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Barbara Zin z biura dyrekcji Poznań City Center.

W galerii handlowej oberwało się około 1 tys. mkw. podwieszanego sufitu. Jak informują przedstawiciele obiektu, nikomu nikt się nie stało, a prawdopodobną przyczyną mogła być awaria instalacji.

Poznań City Center działa od 5 miesięcy. Kompleks, na który składa się dworzec Poznań Główny oraz centrum handlowe, wybudowano w rekordowym czasie 18 miesięcy. Kilka tygodni temu Europa Capital, w imieniu Europa Fund III, wraz z jego partnerami joint venture: spółką TriGranit Development i PKP SA, sprzedały Poznań City Center funduszom Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund.

Sprzedaż centrum handlowego Poznań City Center była jedną z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce w ostatnim czasie. Przy jej okazji inwestorzy zapowiedzieli, że kompleks wymaga jeszcze dodatkowych inwestycji – m.in. na terenie kompleksu mają powstać kładki łączące kompleks z peronami 4,5 i 6 oraz okolicą Dworca Zachodniego, a także biurowce klasy A oraz trzygwiazdkowy hotel.

Obecnie powierzchnia handlowa galerii wynosi 58 tys. mkw., a całkowita – 165 tys. mkw. W obiekcie znajduje się 230 sklepów i 2 strefy food court.