Platforma PizzaPortal.pl została w 2012 roku kupiona za 120 milionów złotych przez niemiecką firmę Delivery Hero. Ostatnio firma ta otrzymała dofinansowanie w wysokości 88 mln dolarów. Zostaną one przeznaczone na rozwój portali należących do Delivery Hero.

Inwestorem jest prywatna firma Insight Venture Partners, specjalizująca się w inwestycjach e-commerce, internetowych oraz programistycznych. Całkowity budżet firmy Delivery Hero wynosi obecnie 285 milionów dolarów.

„Wybór odpowiedniego inwestora jest absolutnie kluczowy dla rozwoju firm, a przede wszystkim startupów, a samo pozyskanie inwestora w przedsiębiorczości jest bardzo istotne. Zwiększa to bowiem wiarygodność firmy – zyskuje ona na znaczeniu w środowisku biznesowym, dzięki czemu łatwiej pozyskać jest nowych partnerów oraz sojuszników.” – mówi Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

Obecnie platforma Delivery Hero współpracuje z ponad 55 tysiącami restauracji w 14 miastach na świecie, w tym Polsce, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Finalndii, Danii, Rosji, Australii, Szwajcarii, Korei Południowej, Meksyku, Indiach i Chinach. Rocznie obsługuje ponad 6 milionów użytkowników oraz generuje roczny obrót w wysokości około 500 mln dolarów. Centrala firmy znajduje się w Berlinie, pracuje w niej 300 osób.

„Delivery Hero ma silną pozycję rynkową. Szukaliśmy inwestora, który mógłby wnieść coś do naszego rozwoju. Insight Venture Partners ma doświadczenie w rozwijaniu platform internetowych, które wchodzą na nowe rynki. Uważamy, że te cechy dobrze współgrają z naszą długofalową wizją rozwoju.” – komentuje Niklas Östberg, prezes Delivery Hero.