Galeria Sudeckiej
Galeria Sudeckiej

Przedstawiciele lokalnego biznesu z Jeleniej Góry i regionu mieli okazję do zapoznania się z potencjałem Galerii Sudeckiej – największego obiektu handlowo-rozrywkowego, który realizowany jest przez Echo Investment.

24 kwietnia br. odbyło się spotkanie z udziałem lokalnych przedsiębiorców, podczas którego przedstawiono potencjał biznesowy Galerii Sudeckiej. W prezentacji wzięło udział blisko 60 osób. – Goście spotkania mieli okazję zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi bieżącego etapu realizacji Galerii Sudeckiej oraz dotychczasowym przebiegiem procesu komercjalizacji. Obecnie Galeria Sudecka jest wynajęta w blisko 80 proc. Niedawno do grona najemców dołączyły 2 lokale w strefie gastronomicznej – Kuchnia Polska i Thai Restaurant – oba prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców oraz sieciowe marki Diverse i Świat Zabawek.

– Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Obecnie naszą ofertę kierujemy do rynku lokalnego, który w kompleksowy sposób uzupełnia ofertę naszej inwestycji. Zainteresowanie jest duże, prowadzimy wiele ciekawych rozmów dotyczących otwarcia nowych lokali handlowych i usługowych, które będą prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców – mówi Marcin Szlufik, Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Aktualnie na placu budowy trwają prace związane z realizacją stropu nad parkingiem, osiągnięty został poziom 0. Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na II połowę 2014 roku.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. To pierwsze w regionie Jeleniej Góry nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz wielosalowe kino Helios z częścią kawowo-barową. W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych. Pierwsze w mieście kino Helios, największy klub fitness Fabryka Formy i centrum zabaw dla dzieci Jupi Park – zapewnią atrakcyjną ofertę rozrywkową. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się m.in. sklepy z grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay) dla których przeznaczono powierzchnię 3,5 tys. mkw., a także RTV Euro AGD, GoSport, Smyk , Empik, Martes Sport, CCC, North Fish, Diverse, Świat Zabawek.

Podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum 2014 spółka Echo Investment zaprezentuje swoje projekty handlowe realizowane w Polsce i za granicą, w tym m.in. Galerię Sudecką w Jeleniej Górze i rozbudowę CHR Galaxy w Szczecinie. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014.