Showroom Furelle w Silesia City Center
Showroom Furelle w Silesia City Center

Concept store, pop-up store, a teraz showroom – w Silesia City Center przybywa nowoczesnych salonów z ubraniami od polskich projektantów. Najnowszy, należący do młodej polskiej marki Furelle, właśnie otwarto w katowickim centrum handlowym.

Showroom ma ponad 100 mkw. powierzchni i oprócz części zakupowej na jego zapleczu znajduje się pracownia wraz ze szwalnią, w której powstają sprzedawane ubrania. Pomysł na showroom i markę Furelle to koncepcja pochodzącej ze Śląska Izy Święs. Showroom oferuje głównie ubrania dla kobiet, ale już są w planach pierwsze propozycje dla mężczyzn.

To już drugi showroom marki w Katowicach, pierwszy na taką skalę. Nowy salon składa się z 2 części – wystawowej, w której znajdują się ubrania pret-a-porter, oraz zaplecza – pracownio-szwalni. Tę drugą przez specjalną szybę można podglądać, odwiedzając Furelle.

 Przychodząc do Furelle, możemy zobaczyć na własne oczy, jak powstają ubrania, które za chwile przymierzymy. Widzimy, jak cięty i zszywany jest materiał, jak powstają wykroje, jak tworzy się cała kolekcja. Na terenie Silesii powstają pierwsze egzemplarze oraz te uszyte specjalnie na zamówienie. Pełna rozmiarówka z kolei szyta  jest przez szwalnie na Śląsku szyjące często na eksport, głównie do Niemiec i Francji  wyjaśnia Iza Święs, właścicielka Furelle.

– Połączenie showroomu ze szwalnią ma także praktyczną stronę – przekonuje Święs. – Jeśli nam coś nie pasuje, możemy to od razu poprawić, skrócić, zwęzić, poszerzyć. W każdej chwili jesteśmy przygotowani także na zamówienia indywidualne, np. zaprojektowanie i uszycie sukni ślubnej. Cały ten proces – od projektu po wykonanie – może odbywać się dzięki temu w jednym miejscu. Podobnie na całym świecie działają znane domy mody – przekonuje.

I podobnie jak w znanych domach mody ubrania Furelle powstają w krótkich seriach i często zmieniają się na wieszakach. Ubrania i dodatki wykonane są z materiałów sprowadzanych m.in. z Włoch. – Nie chcemy zanudzać, dlatego nie zamykamy się w tradycyjnym cyklu wiosna/lato, jesień/zima. Jeśli mamy jakiś pomysł, to go po prostu realizujemy, a dzięki własnemu zapleczu krawieckiemu jesteśmy w stanie szybko wprowadzić go na wieszak – mówi Święs.

Przypomnijmy: w Silesia City Center ostatnimi czasy przybywa salonów polskich projektantów. Pod koniec 2013 roku otwarto pierwszy w Silesii concept store Together z ubraniami projektu m.in. Paprocki&Brzozowski, Łukasza Jemioła, 303 Avenue, Roberta Kupisza. W Silesii swój showroom ma także należąca do Joanny Przetakiewicz La Mania. Oprócz tego swoje salony mają Eva Minge&Esotiq oraz Rage Age by Czapul.