Galeria marcredo w Głogowie
Galeria marcredo w Głogowie

 Nie odstąpiliśmy od zamiaru wybudowania Galerii marcredo w Głogowie. Obserwujemy duże zainteresowanie naszym projektem, której największym atutem jest lokalizacja w sercu miasta. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kluczowymi najemcami, m.in. operatorem spożywczym i kilkoma znanymi sieciami odzieżowymi. Uprawomocnienie zezwolenia ZRID otworzy cały proces inwestycyjny  powiedział Ireneusz Kukla, Project Manager elbfonds Development.

Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), łącznika ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego w Głogowie, zostało wydane i czeka na uprawomocnienie. elbfonds Development, inwestor wielkopowierzchniowej Galerii marcredo w Głogowie, wspólnie z Urzędem Gminy w Głogowie sfinansują budowę drogi, która komunikacyjnie obsłuży inwestycję.

marcredo Galeria Głogów, o powierzchni najmu około 23 tys. mkw., to projekt zlokalizowany w ścisłym centrum miasta Głogowa, w pobliżu skrzyżowania ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego. Pod względem komunikacyjnym śródmieście jest bardzo dobrze połączone z pozostałymi dzielnicami miasta oraz z pobliskimi miejscowościami. Wśród najemców pojawią się: supermarket spożywczy, kino, sklep RTV/AGD, sklepy odzieżowe i operatorzy z branży gastronomicznej. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 900 miejsc parkingowych.

Za komercjalizację marcredo w Głogowie odpowiada Cushman & Wakefield.

Rozpoczęcie inwestycji nastąpi w po zakończeniu procesu wyboru wykonawcy inwestycji drogowej przez Urząd Gminy oraz wyboru generalnego wykonawcy galerii, najpóźniej pod koniec III kw. 2014 roku.

Od 2007 roku elbfonds Development oddał do użytkowania 8 projektów, m.in. w Ciechanowie, Szczecinie, Poznaniu, Oławie, Świebodzicach i Pruszczu Gdańskim. W 2014 roku nastąpi otwarcie 2 kolejnych: marcredo Center Kutno (29 maja) i marcredo Center Piekary Śląskie (30 września). W II kw. 2014 roku ruszy również budowa I etapu projektu w Kołobrzegu oraz projektu w Myśliborzu. W planach jest także budowa kolejnych projektów, m.in. w Krośnie, Głogowie i Zawierciu.

elbfonds Development to niemiecki fundusz nieruchomościowy, koncentrujący swoją działalność na polskim rynku centrów i parków handlowych. elbfonds powstał w 2006 roku w Hamburgu. Fundusz realizuje projekty handlowe według autorskiej koncepcji marcredo Center, marcredo Galeria oraz marcredo Compact.

elbfonds Development będzie wystawcą Shopping Center Forum. Podczas jesiennej edycji Forum spółka zaprezentuje obiekty handlowe marcredo Center na stoisku 5.5.