Pinterest wprowadził funkcję Guided Search, nowy silnik wyszukiwarki zaprojektowany pod kątem eksplorowania zasobów serwisu. Na Pinterest znajduje się ponad 750 milionów tablic z 30 miliardami „pinów” zamieszczonych przez podróżników, entuzjastów mody i innych użytkowników.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=qyYVI0ySDvk[/fve]

Jaką powinienem mieć fryzurę? Co zjadłbym dziś na lunch? Na podobne pytania istnieje mnóstwo poprawnych odpowiedzi. Z powodu licznych dostępnych opcji, ciężko jest czasem znaleźć tę najlepszą – dopóki się jej nie ujrzy. Aby poddawać użytkownikom najlepsze pomysły, Pinterest wprowadził funkcję Guided Search, nowy silnik wyszukiwarki zaprojektowany pod kątem eksplorowania zasobów serwisu. Na Pinterest znajduje się ponad 750 milionów tablic z 30 miliardami „pinów” zamieszczonych przez podróżników, entuzjastów mody i innych użytkowników.

Wyszukiwarka wyznacza kierunek

W nowy silnik wyszukiwarki wbudowana jest funkcja przewodnika, które pozwalają lepiej nawigować po serwisie i jego zasobach. Aby poprowadzić wyszukiwanie w odpowiednim kierunku, wystarczy przesuwać ekran w dół i wyświetlać poszczególne podpowiedzi, klikając na „piny”, które wyglądają interesująco.

Na przykład jeśli użytkownik szuka pomysłu na roślinę doniczkową, którą mógłby postawić na parapecie, przewodnik pomoże sprecyzować wyszukiwanie, dobrać odpowiedni gatunek do wystroju mieszkania i spersonalizować wyniki. Jeśli wybierasz się do fryzjera, szukaj inspirującej stylizacji w zależności od długości i koloru włosów.

Oczekuj nieoczekiwanego

Przewodnik ma za zadanie doprowadzić użytkownika tam, gdzie ten chce dotrzeć. Największą jego zaletą jest to, że nie pozostawia nic przypadkowi. Wyjściowy pomysł zostaje rozbudowany całą gamą pomysłów, takich jak budowa domku na drzewie, rajd motocyklowy po wybrzeży, albo inna inspiracja, której użytkownik się nie spodziewał. Może się zdziwić tym, dokąd go zaprowadzi ta wyprawa.” – czytamy na blogu Pinterest.

Nowa funkcja została na razie uruchomiona na anglojęzycznej aplikacji mobilnej. Następnie ruszy na stronie internetowej i będzie stopniowo rozszerzana na pozostałe wersje językowe. Aplikacja jest dostępna zarówno na iOS i Android.

Przeczytaj cały artykuł w serwisie Evigo.com.