Mega Mall Bukareszt, Rumunia
Mega Mall Bukareszt, Rumunia

Zlokalizowane w stolicy Rumunii centrum handlowe Mega Mall ma zostać oddane do użytku w kwietniu 2015 roku. Iulian Rusu z działu leasingu firmy New Europe Property Investments zapowiada, że wśród najemców znajdą się również czołowe polskie marki odzieżowe i obuwnicze.

– Wśród najemców Mega Mall będą topowe polskie marki odzieżowe i obuwnicze. Nasze centra handlowe stanowią dla nich idealną platformę do rozwoju działalności na zagranicznych rynkach. Z pewnością Mega Mall również można zaliczyć do tego typu projektów – powiedział redakcji Retailnet Iulian Rusu.

Po ukończeniu prac budowlanych powierzchnia najmu Mega Mall wyniesie ponad 70 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano ok. 3 tys. miejsc parkingowych.

Dużym atutem centrum handlowego Mega Mall będzie jego lokalizacja. Centrum jest położone na skrzyżowaniu 2 głównych ulic Bukaresztu. Dojazd do Mega Mall ułatwi także komunikacja miejska: autobusy, tramwaje i trolejbusy. Co więcej, tuż obok centrum zaplanowana jest również nowa stacja metra.

Głównym najemcą centrum będzie hipermarket francuskiej sieci Carrefour. Wśród najemców będą również lokalne i międzynarodowe marki, dla niektórych z nich będzie to debiut na rumuńskim rynku.

Poza galerią handlową Mega Mall zaoferuje odwiedzającym również inne rozrywki, wśród nich 15-ekranowe kino, bary i restauracje, kręgle, bilard, kasyno, klub fitness oraz mieszczący się na dachu basen.

Deweloperem bukaresztańskiego centrum handlowego jest firma New Europe Property Investments. W jej portfolio znajdują się liczne obiekty handlowe zlokalizowane przede wszystkim w Rumunii, a także w Niemczech i na Słowacji. Firma posiada także obiekty biurowe i przemysłowe.