Poznań City Center
Poznań City Center

Nadal nie wiadomo,  kiedy zostanie otwarte wielofunkcyjne centrum Poznań City Center. Po zawaleniu części sufitu, które nastąpiło w nocy 25 kwietnia, obiekt pozostaje nieczynny.

– W związku z awarią jesteśmy zmuszeni tymczasowo zamknąć obiekt. Obecnie na terenie centrum prace prowadzą ekipy remontowe i inspektorzy budowlani. Dla bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniem urzędu, postanowiliśmy jeszcze raz sprawdzić wszystkie podwieszane sufity i instalacje. W związku z tym centrum będzie nieczynne do odwołania. O wznowieniu pracy będziemy Państwa informować na stronie www oraz na naszym profilu FB – poinformował zarząd obiektu.

Jednocześnie poinformowano, że dworce PKP i PKS funkcjonują normalnie. Utrudnione jest jedynie przejście do dworca PKP Poznań Główny przez galerię handlową, dlatego podróżni proszeni są o kierowanie się z przystanku bezpośrednio na kładkę na Moście Dworcowym.

Przypomnijmy: oddane do użytku w listopadzie 2013 roku wielofunkcyjne centrum handlowo-komunikacyjne Poznań City Center zostało zamknięte z powodu oberwania się podwieszanego sufitu. Jak informują przedstawiciele obiektu, nikomu nic się nie stało, a prawdopodobną przyczyną mogła być awaria instalacji.

Poznań City Center działa od 5 miesięcy. Kompleks, na który składa się dworzec Poznań Główny oraz centrum handlowe, wybudowano w rekordowym czasie 18 miesięcy. Kilka tygodni temu Europa Capital, w imieniu Europa Fund III, wraz z jego partnerami joint venture: spółką TriGranit Development i PKP SA, sprzedały Poznań City Center funduszom Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund.

Powierzchnia handlowa galerii wynosi 58 tys. mkw., a całkowita – 165 tys. mkw. W obiekcie znajduje się 230 sklepów i 2 strefy food court.