Galeria Olimpia
Galeria Olimpia

W centrum handlowo-rozrywkowym w Bełchatowie, zrealizowanym przez spółkę Echo Investment, otwarty zostanie salon Empik. Lokal Empiku w Galerii Olimpia będzie miał blisko 300 mkw.

– Nasza sieć do tej pory prowadziła salon w śródmieściu, ale zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji i otwarcie Empiku w Galerii Olimpia, ponieważ to właśnie w tym obiekcie koncentruje się dziś nowoczesny handel. Nowa lokalizacja daje nam też większe możliwości rozwoju i prezentacji naszej oferty, dlatego bez wahania dołączyliśmy do grona najemców Olimpii – mówi Jarosław Szymkiewicz, dyrektor operacyjny Empiku.

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. W ponad 200 salonach firma oferuje m.in. książki, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne i planszowe, czasopisma, gadżety, dekoracje do domu, produkty i zabawki edukacyjne, a także bilety na różne wydarzenia.

W działającej od 2012 roku Galerii Olimpia w ostatnim czasie otwarto m.in. sklepy Dzieciaczek, Toxic Jeans, Wójcik. Wkrótce dołączą do nich kolejne – m.in. Artimex, Euro Apteka. Finalizowana jest również umowa z Pepco.
Galeria Olimpia zlokalizowana jest przy ul. Kolejowej 6. Wraz z sąsiadującym CH Echo, którego właścicielem jest spółka zależna od cypryjskiej firmy Vousoka, tworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdują się w nim 2 hipermarkety spożywcze: Tesco i Carrefour, oraz market budowlany Nomi. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Polimex-Mostostal SA. Projekt powstał w pracowni Mofo Architekci.

Obiekt został otwarty w listopadzie 2012 roku.

Oferta Galerii Olimpia to 85 sklepów takich marek jak m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Centro, Kari, Ryłko, Wojas, Apart, Reporter, 4F, Adidas, Nike, Diverse, Matras, Douglas, ApiPharm, Loox, Rossmann, Takko Fashion, Wójcik, Artimex, Toxic Jeans, Dzieciaczek. Ofertę rozrywkową zapewnia wielosalowe kino Helios. Kierowcy mają do dyspozycji łącznie 1050 miejsc postojowych.

Echo Investment SA realizuje inwestycje w 4 głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała w kilkudziesięciu miastach Polski ponad 100 projektów o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.