Mega Mall Sofia
Mega Mall Sofia

– Polska grupa LPP będzie reprezentowana w naszym centrum przez 4 marki: Reserved, Mohito, Cropp Town i House – powiedziała redakcji Retailnet Marianna Vasseva, dyrektor działu leasingu w firmie ECE Projektmanagement Bulgaria EOOD.

Tenant mix obejmuje zarówno lokalne, jak i międzynarodowe sieci. Poza najemcami modowymi w centrum handlowym znajdzie się również m.in. supermarket spożywczy, market z sprzętem RTV/AGD, kawiarnie i restauracje oraz część rozrywkowa.

Otwarcie Mega Mall w stolicy Bułgarii planowane jest na wrzesień 2014 roku. Centrum powstaje w zachodniej części Sofii, w dzielnicy Lyulin, liczącej 150 tys. mieszkańców.

Czterokondygnacyjny budynek będzie miał 24 tys. mkw. powierzchni najmu, na których zlokalizowanych będzie ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Dla zmotoryzowanych klientów przewidziano parking na 600 miejsc.

Dojazd do Mega Mall ułatwiony będzie także dzięki komunikacji miejskiej: autobusom, tramwajom i trolejbusom. Największym atutem będzie jednak bezpośrednie połączenie z pobliską stacją metra. Z sofijskiego metra korzysta dziennie ok. 180 tys. pasażerów.

Deweloperem Mega Mall w Sofii jest austriacka firma Real 4 You Immobilien GmbH. Za komercjalizację i zarządzanie centrum odpowiedzialna jest spółka ECE Projektmanagement Bulgaria EOOD.

LPP to największa grupa odzieżowa w Polsce. Flagową marką spółki jest Reserved, ale grupa posiada również kilka innych brandów odzieżowych: Mohito, Cropp Town, House oraz Sinsay. Grupa LPP SA prowadzi działalność w Polsce, Rosji, Estonii, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, na Litwie, Łotwie, Węgrzech,  Ukrainie, Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na koniec ubiegłego roku spółka dysponowała siecią 1320 sklepów o łącznej powierzchni 590 tys. mkw.