Galeria Łódzka
Galeria Łódzka

– Kwiecień oraz maj to dla nas miesiące zmian. Galeria Łódzka będzie miała zaszczyt przywitać w swoich murach nowe marki, natomiast kilka już dobrze znanych salonów zmieniło lokalizacje, powiększyło powierzchnię, pokazało odświeżone wnętrze po remoncie – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

Najwięcej zmian w gronie najemców Galerii Łódzkiej nastąpiło na najniższym poziomie centrum. Działalność rozpocznie cukiernia Karmello na nowej, większej powierzchni zlokalizowanej w okolicy wejścia przy ul. Orlej. Nowym salonem jest także salon Aquael ZOO zlokalizowany również nieopodal wejścia od ul. Orlej.

W okolicy bocznej rotundy znajdzie się nowa kawiarnia Coffeeshop oraz biuro podróży HolidayZone specjalizujące się w obsłudze atrakcyjnych zagranicznych wyjazdów. Ofertę centrum uzupełni także nowy salon McArthur oferujący obuwie, drogeria Ziaja usytuowana w okolicy wejścia głównego do centrum na poziomie „0” oraz salon Willsoor oferujący kolekcje do mężczyzn. Nowy salon Willsoor otwarty został w Galerii Łódzkiej na poziomie „0” w pobliżu sklepu Zara.

Po remoncie swoje wiosennie odświeżone wnętrza prezentują także salony: Vistula, Swiss oraz powiększona Sephora.

W maju w Galerii Łódzkiej szykują się kolejne nowości. Będzie to m.in. otwarcie butiku Tous,  powiększony salon Księgarnie Świat Książki oraz nowy salon marki Bytom.

Galeria Łódzka to  istniejące od 2002 roku centrum handlowe o powierzchni handlowej 45 tys. mkw. Na jej 3 kondygnacjach mieści się 160 sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Połączony z pasażem 4-poziomowy, zadaszony parking może pomieścić 1,4 tys. samochodów. Właścicielem Galerii Łódzkiej jest firma ECE Projektmanagement.

ECE zarządza ok. 190 galeriami handlowymi w 17 krajach. Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 14 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy i Milaneo w Stuttgarcie. Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych posiadających duży potencjał wzrostu wartości.