Zgorzelec Plaza
Zgorzelec Plaza

Z końcem kwietnia 2014 roku w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Zgorzelec Plaza otworzyła swój sklep sieć Carry. Salon marki zajął powierzchnię prawie 600 mkw. w centrum obiektu.

– Będzie to trzeci największy operator modowy w naszym centrum i pierwszy sklep tej marki w regionie. Carry jest bardzo dobrze rozpoznawalną marką odzieżową i jesteśmy przekonani, że ich oferta modowa spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów – mówi Michał Beńko, dyrektor CHR Zgorzelec Plaza.

Zgorzelec Plaza, którego otwarcie nastąpiło w marcu 2010 roku, to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie. Zlokalizowane jest w przygranicznym mieście Zgorzelec, zintegrowanym z niemieckim Görlitz, w odległości 16km od granicy Czech. Przebiegająca dwa kilometry dalej autostrada A4 stanowi główny szlak łączący Drezno z Krakowem, przez Wrocław i Katowice.

Zgorzelec Plaza posiada około 13 tys. mkw. powierzchni najmu oraz 300 miejsc parkingowych. Wśród najemców obiektu wymienić można: H&M, Media Expert, Martes Sport, Empik, Douglas, Rossmann, KappAhl, Wojas, Zarycki Meble, Apart, Yes, market Stokrotka i inne.

Poza funkcją handlową mocną stroną obiektu, jak podkreśla zarząd centrum, jest rozbudowana część rozrywkowa – jedyne wielosalowe kino w promieniu 50 km należące do sieci Multikino, centrum rozrywkowe Fantasy Park z kręgielnią i dyskoteką oraz O2 Fitness Club.

Obiekt należy do Plaza Centers.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się na budowie nowych obiektów oraz – tam, gdzie dostrzega odpowiedni potencjał – przebudowie już istniejących. Prowadzi swoją działalność zarówno w stolicach poszczególnych państw, jak i największych miastach regionalnych. Plaza Centers jest obecna na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej od 1996 roku, kiedy to jako pierwsza zbudowała na Węgrzech nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe.