Suwałki Plaza
Suwałki Plaza

Z końcem kwietnia 2014 roku w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza otworzyła swój sklep pochodząca z Poznania sieć Carry.

Nowy salon w suwalskim centrum handlowym zajmuje powierzchnię prawie 900 mkw. i jest zlokalizowany na pierwszym piętrze galerii.

– Będzie to jeden z największych operatorów modowych w naszej galerii  i pierwszy sklep tej marki w regionie. Wysoki poziom komercjalizacji Suwałki Plaza oraz bardzo atrakcyjna oferta są przyczyną stale zwiększającej się odwiedzalności, co oczywiście cieszy nas oraz naszych najemców – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Erwin Sienkiewicz, dyrektor centrum.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Suwałki Plaza istnieje od 26 maja 2010 roku. Jego powierzchnia GLA to ok. 20 tys. mkw. Na zmotoryzowanych czeka 455 miejsc parkingowych.

W Suwałki Plaza znajdują się sklepy polskich i zagranicznych marek, takich jak: H&M, NewYorker, Reserved, Cropp Town, House, Kappahl, Camaieu, Orsay, Rossmann, Douglas i wiele innych. Ponadto do dyspozycji klientów centrum pozostawia atrakcyjną strefę restauracyjną.

Suwałki Plaza to także część rozrywkowa, a po godzinach jego klienci mogą skorzystać z oferty centrum rozrywki Fantasy Park oraz kina Cinema Lumiere z 3 salami kinowymi.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest obecna na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej od 1996 roku, kiedy to jako pierwsza zbudowała na Węgrzech nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W kolejnych latach rozpoczęła działalność w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Począwszy od roku 2006 Grupa rozszerzyła geograficzny zasięg swojej działalności poza obszar europejski, wchodząc na rynek indyjski, a od 2010 roku prowadzi także inwestycje w Stanach Zjednoczonych, gdzie ze swoimi partnerami joint venture dokonała nabycia strategicznego pakietu akcji spółki EDT Retail Trust, która później przejęła 48 nieruchomości handlowych zlokalizowanych w 20 krajach.

Plaza Centers zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przy stoisku 3.3. Forum odbędzie się 17–18 września w Warszawie. Więcej informacji o Forum TUTAJ.