Salon Kolporter
Salon Kolporter

Tylko w kwietniu br. Kolporter otworzył 8 nowych saloników prasowych oraz 1 nowy salon Top-Press. Najnowszy Top-Press został uruchomiony 30 kwietnia w CH Plaza Toruń. Dzień wcześniej rozpoczął działalność salonik prasowy znajdujący się w Lewiatanie w Sobkowie w województwie świętokrzyskim. W kwietniu otwarto także salonik zlokalizowany w Galerii Ostrowiec w Ostrowcu Św., w PoloMarkecie w Nysie oraz w białostockiej Biedronce przy ul. Ryskiej.

Ponadto uruchomiono nowe saloniki w Warszawie, Staszowie, Włodawie i Sosnowcu. Kolporter dysponuje obecnie 815 salonikami prasowymi i 173 Top-Pressami. Ponad połowa z nich znajduje się w galeriach i centrach handlowych, super- i hipermarketach oraz dyskontach.

Jak już informowaliśmy, w ubiegłym roku najwięcej punktów sieci Kolportera – 29 – zostało otwartych w galeriach handlowych, m.in. w poznańskim City Center, Galerii Trzy Korony w Nowy Sączu, Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, Galerii Olimp Nowy w Lublinie, Centrum Handlowym Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach i Galerii Dworzec PKP w Katowicach. Uruchomiono też 23 saloniki w dyskontach i 17 w domach handlowych. Równocześnie firma rezygnowała w 2013 roku z prowadzenia punktów zlokalizowanych w miejscach mniej atrakcyjnych handlowo, m.in. z 13 osiedlowych saloników.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w naszym kraju. Oferuje obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka zbudowała zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również płatności i usługi elektroniczne. Kolporter jest właścicielem saloników prasowych i salonów Top-Press, rozwija także sieć franczyzową Traf Press.