Nicholas Moses, CEO CityFit
Nicholas Moses, CEO CityFit

Nowa sieć klubów fitness z logo brytyjskiego inwestora CityFit poszukuje lokalizacji na kolejne inwestycje. W maju 2014 roku ruszy pierwszy lokal marki w centrum handlowym Plaza Rzeszów.
Kolejne miasta, w których pojawią się kluby CityFit, to Warszawa, Łódź, Gdańsk, Poznań i Wałbrzych.

– Obecnie CityFit poszukuje w dużych i średnich miastach lokalizacji zapewniających 1,2 tys.– 2 tys. mkw. powierzchni, nie tylko w centrach handlowych, ale także w biurowcach. W Warszawie finalizujemy umowę najmu powierzchni 2,5 tys. mkw. – poinformowała redakcję Retailnet Ewa Kumorek-Fedor, reprezentująca markę CityFit.

Docelowo na polskim rynku powstanie 50 takich obiektów w całym kraju. Brytyjski inwestor zamierza przeznaczyć na rozwój sieci 100 mln złotych.

– CityFit wprowadza na polski rynek innowacyjny model działania, który za granicą, nie tylko w Europie, cieszy się ogromnym powodzeniem i popularnością. Uważamy, że Polakom należą się najlepsze zachodnie standardy, jeśli chodzi o branżę fitness – powiedział Nicholas Moses, dyrektor zarządzający CityFit.

CityFit poszukuje lokalizacji o dużym catchmencie, powierzchni znajdujących się na jednym poziomie z dobrą widocznością oznakowania zewnętrznego, łatwym dojazdem i potencjalną możliwością korzystania z klubu 7 dni w tygodniu. Preferowana długość trwania umowy to 10 lat z możliwością przedłużenia.

Kluby fitness CityFit będą otwarte przez 24 godziny na dobę, a zapisy na zajęcia można będzie zrobić przez internet. Kluby będą także wyposażone w nowoczesny system dostępu oparty o odczyt danych z linii papilarnych, co oznacza, że wstęp na siłownię będzie możliwy nawet wtedy, kiedy klient zapomni o karcie członkowskiej.