Salon Top Secret
Salon Top Secret

Plany rozwoju sieci handlowej Top Secret na Ukrainie są realizowane, jednak na efektywność biznesu w tym rejonie ma wpływ dewaluacja hrywny – tylko w kwietniu o 14 proc., a od początku roku – o 57 proc.

Spółka Redan 21 kwietnia br. zamknęła pierwszy z 3 planowanych sklepów franczyzowych na Krymie, gdzie warunki do prowadzenia działalności biznesowej są coraz trudniejsze – informuje spólka Redan SA.

Niemniej na Ukrainie trwa rozwój sieci sprzedaży. 28 kwietnia otwarto sklep franczyzowy w Łucku. Trwają także prace nad uruchomianiem sieci outletów wyprzedających stoki sklepów franczyzowych. Pierwsze outlety na Ukrainie ruszyły w kwietniu w Pawłogradzie i Chersonie.

Redan na Ukrainie prowadzi również sprzedaż poprzez sklep internetowy Top Secret.

Spółka Redan funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach, Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia 2 tys. osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono- i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash, oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.