Poznań City Center
Poznań City Center

 

Poznań City Center
Poznań City Center

Zarząd Poznań City Center poinformował, że w związku z pozytywną decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego centrum handlowe zostanie otwarte 8 maja 2014 roku o godzinie 9.

Jak poinformowano, z użytkowania wyłączona została część pasażu na poziomie 2, gdzie wciąż będą trwały prace. W związku z tym nieczynne będą lokale takich marek, jak House, Cropp Town, CCC, Home&You, Reserved (II piętro), 4F – do odwołania; Smyk, Gadżeciak, Kinderplaneta, Automobilklub Martes Sport, City Sport, BoboQ oraz Sport Direct (II piętro) – do około 17 maja.

Od 8 maja czynne będą przejścia do dworców PKP i PKS przez centrum.

Przerwa w funkcjonowaniu obiektu trwała 2 tygodnie, a jej powodem, jak już informowaliśmy, było zawalenie się części sufitu, które nastąpiło w nocy 25 kwietnia. W związku z awarią inspektorzy Nadzoru Budowlanego i dyrekcja obiektu byli zmuszeni zamknąć do odwołania centrum handlowe.

 Zakres prac jest bardzo szeroki, sprawdzamy wszystko pod kątem bezpieczeństwa. Prawdopodobnie dopiero jutro uda nam się przekazać PINB całą dokumentację potrzebną do wydania decyzji – poinformował 7 maja zarząd PCC.

Przypomnijmy: oddane do użytku w listopadzie 2013 roku wielofunkcyjne centrum handlowo-komunikacyjne Poznań City Center to kompleks, na który składa się dworzec Poznań Główny oraz centrum handlowe, wybudowany w rekordowym czasie 18 miesięcy. Powierzchnia handlowa galerii wynosi 58 tys. mkw., a całkowita – 165 tys. mkw. W obiekcie, który należy do Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund, znajduje się 230 sklepów i 2 strefy food court.