Aplikacja mobilna Leroy Merlin
Aplikacja mobilna Leroy Merlin

Leroy Merlin wprowadza darmową aplikację, umożliwiającą szybkie zakupy w sieci. Mobilni klienci mają od teraz do dyspozycji katalog z ponad 50 tys. produktów. Narzędzie, jak poinformował zarząd sieci, zainteresuje także użytkowników sklepów stacjonarnych.

– To zupełnie innowacyjny produkt, który nie tylko pozwoli na łatwe i szybkie zakupy, ale przede wszystkim otworzy naszą sieć na kolejnych konsumentów – ludzi młodych, aktywnych, którzy chcą kupować, tak jak żyją, czyli szybko – mówi Jarosław Truchel, dyrektor marketingu oraz centrali zakupów i supply chain Leroy Merlin Polska.

–- Rynek internetowy ma bardzo duży wpływ na naszą działalność. Był okres, kiedy Leroy Merlin zwolnił z ekspansją sklepów tradycyjnych, by przyjrzeć się, w którą stronę należy pójść. Obecnie widzimy możliwości ekspansji we wszystkich kanałach sprzedaży – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Christophe Dubus, dyrektor generalny Leroy Merlin Polska.

Aplikacja pozwala sortować oraz filtrować dane według kategorii, ceny, opinii czy ilości komentarzy innych użytkowników. Po rejestracji będzie można tworzyć sprofilowane listy zakupów, oceniać ofertę sklepu czy wydawać opinie na temat sprawdzonych produktów. Po dokonaniu zamówienia aplikacja pozwoli na śledzenie przebiegu jego realizacji. Szybkie zakupy można będzie również zrealizować bez rejestracji.

Aplikacja została też stworzona z myślą o klientach sklepów stacjonarnych. Będą mogli sprawdzić dostępność produktów w konkretnych lokalizacjach Leroy Merlin. Wyszukają informacje o produktach zgodnych z wpisaną frazą, kodem kreskowym lub numerem referencyjnym. Aplikacja wskaże dział, w którym się znajdują. Pomoże też w znalezieniu najbliższego sklepu Leroy Merlin wraz z wytyczoną drogą dojazdu.

Narzędzie umożliwi śledzenie aktualnych promocji i ofert specjalnych Leroy Merlin. Stworzy też wirtualną wersję karty Programu Lojalnościowego DOM, informując, ile zostało zgromadzonych na niej punktów. Dzięki temu nie będzie trzeba nosić w portfelu jej plastikowej wersji.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoratorskich (DIY). Rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 roku z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono Groupe Adeo.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie prowadzi 46 sklepów.

Leroy Merlin Polska obecny jest również w internecie. Firma prowadzi sklep internetowy www.leroymerlin.pl, gdzie w ofercie znajduje się ponad 50 tys. produktów do domu i ogrodu. W kwietniu 2014 Leroy Merlin Polska zakupiła internetowy serwis www.oferia.pl, którego zadaniem jest ułatwianie poszukiwanie fachowców i wykonawców na rynku.