Travelport, dostawca systemów dystrybucji i rozwiązań z dziedziny e-commerce dla światowej branży turystycznej, wprowadził dwie aplikacje dla biur podróży w Europie Wschodniej. Firma opracowała rozwiązania, które umożliwiają biurom podróży usprawnienie obsługi klientów i zmniejszenie ponoszonych przez nich kosztów.

Travelport Best Buy Plus to rozwiązanie, dzięki któremu mamy pewność, że zarezerwowany przez nas bilet lotniczy ma najniższą dostępną stawkę. Aplikacja automatycznie, regularnie sprawdza wszystkie rezerwacje oczekujące na wystawienie biletów. Jeżeli pojawia się niższa cena, biuro podróży jest o tym natychmiast powiadamiane i agent może ją zaproponować klientowi.

e-Document Storage to  inteligentna baza danych do elektronicznego przechowywania dokumentów. Pozwala zmniejszyć koszty druku i przechowywania dokumentacji dotyczącej rezerwacji podróży. Wszystkie dokumenty, których posiadanie jest  wymagane przez przepisy prawne, są bezpiecznie przechowywane centralnie. Umożliwia to ich łatwe wyszukiwanie i przeglądanie oraz sprawną analizę danych biznesowych.

„Zespół ekspertów w Polsce efektywnie wykorzystuje najnowsze technologie, aby zapewnić klientom jak najszerszy dostęp do informacji” — powiedziała Aleksandra Tomaszewska, country manager polskiego oddziału firmy Travelport. „Wprowadzenie nowych aplikacji potwierdza, że mając znakomite portfolio produktów, stale pracujemy nad nowatorskimi rozwiązaniami, które umożliwiają uzyskanie przewagi konkurencyjnej biurom podróży które z nami współpracują”.

Jak informuje Evigo.pl Krzysztof Gostkowski, technical sales & innovation manager EE w Travelport, produkty te są dedykowane dla wszystkich podmiotów, które używają GDS Galileo oraz GDS Worldspan i dokonują rezerwacji lotów za pośrednictwem tych systemów. „Mogą to być zarówno tradycyjne biura podróży, agencje specjalizujące się w oferowaniu usług do firm jak i internetowi sprzedawcy. Korzyści wynikające z korzystania z Best Buy Plus rosną wraz z liczbą rezerwacji zakładanych w systemach Travelport.” – mówi Krzysztof Gostkowski.

„Rozwiązanie to jest dostępne dla wszystkich klientów Travelport, niemniej jednak główny nacisk obecnie  kładziemy na wdrażanie tego produktu w Europie Wschodniej. e-Document Storage jest dostępny w Polsce oraz w krajach bałtyckich. Trwa jego dostosowywanie do rynku rumuńskiego, rosyjskiego oraz węgierskiego. Best Buy Plus działa jako usługa po stronie Travelport dla wszystkich rezerwacji, bez rozróżnienia na źródło ich pochodzenia (kanał tradycyjny – „offline” czy internetowy – „online”). e-Document Storage to aplikacja desktopowa wymaga instalacji na każdym komputerze osobno. Posiada centralną bazę danych dla każdego biura.” – dodaje.

Travelport jest jednym z największych dostawców systemów dystrybucji i rozwiązań z dziedziny e-commerce dla światowej branży turystycznej. Firma prowadzi działalność w ponad 170 krajach, zatrudnia ok. 3 500 pracowników, a w 2013 r. osiągnęła przychody w wysokości ponad 2,08 miliardów dolarów. W skład przedsiębiorstwa wchodzą globalne systemy dystrybucji (GDS), do których należą marki Galileo i Worldspan, oraz pion ds. rozwiązań informatycznych dla linii lotniczych. Travelport ma również większościowy udział w spółce joint venture o nazwie eNett. Siedziba firmy mieści się w Atlancie w stanie Georgia.