Galeria Askana
Galeria Askana

9 maja 2014 roku ruszył w Galerii Askana Infokiosk.  Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Ad Rem oraz Galerii Askana. Infokiosk będzie miejscem integrującym różne płaszczyzny życia: kultury, muzyki, sportu i nie tylko. Do współpracy zaproszono Filharmonię Gorzowską, Miejskie Centrum Kultury, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, AZS PWSZ Gorzów, Klub Sportowy Stilon, a także miasto Gorzów.

– W Infokiosku będzie można nabyć bilety na najważniejsze imprezy w mieście, zarówno koncerty, bilety do teatru i filharmonii, na mecze koszykówki czy piłki nożnej, a także gadżety Klubu Sportowego AZS PWSZ oraz Klubu Sportowego Stilon Gorzów. To jednak nie wszystko. Będzie można również uzyskać informacje o najbardziej aktualnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miasto – mówi Anna Sip z Działu Marketingu Askany.

– Mamy nadzieję, że tak dobra lokalizacja Infokiosku, jakim jest Galeria Askana, i możliwość nabycia biletów na wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, zachęci naszych mieszkańców do częstego korzystania z oferty, jaką proponują poszczególne instytucje, które podjęły się współpracy z nami przy tej inicjatywie – dodaje Kamil Czerwiński, prezes Fundacji Ad Rem.

Infokiosk to projekt, który wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Gorzowa i regionu, ułatwiając dostęp do szerokiej oferty proponowanej przez instytucje działające w mieście, jak i samo miasto. Jest to kolejne, wspólne działanie Fundacji Ad Rem i Galerii Askana, które współpracują ze sobą już od kilku lat, wspierając tym samym lokalną społeczność i podkreślając gorzowski charakter zarówno Galerii, jak i Fundacji.

Infokiosk będzie zlokalizowany w Punkcie Obsługi Klienta Galerii Askana na parterze i będzie czynny w godzinach otwarcia Galerii Askana.

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 18 tys. mkw. GLA, na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. C&A, Promod, Solar, Simple, Stradivarius, restauracja Sphinx, multiplex Helios z salami na 1,2 tys. osób – to tylko niektóre z marek znajdujących się w Galerii Askana. Zarządcą Galerii Askana jest CREAM.