Komputronik Megastore

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, według wstępnych danych w kwietniu 2014 roku (pierwszy miesiąc nowego roku obrachunkowego 2014/2015) osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży o wartości 8,4 mln zł, wobec 6,95 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 21,3 proc.

– Początek naszego roku obrotowego rozpoczął się dla nas dobrze. Zanotowaliśmy wzrost zysku handlowego o 21,3 proc., pomimo że porównujemy te wyniki już z wyższą ubiegłoroczną bazą. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z rezultatów sprzedaży do przedsiębiorstw, która dynamicznie rośnie. Jest to z pewnością wynikiem m.in. podjętych przez nas decyzji i koncentracji tego segmentu sprzedaży w spółce Komputronik Biznes. Również sprzedaż e-commerce zachowuje się bardzo dobrze i wykazuje satysfakcjonujące nas wzrosty – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Komputronik SA od ponad 17 lat sprzedaje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 mln zamówień w internetowym sklepie online. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Spółka co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1,5 tys. nowości produktowych. W rezultacie klienci sieci mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.