Sklep Media Expert
Sklep Media Expert

Media Expert – sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu sprzętu RTV i AGD oraz multimediów, należąca do Terg SA, planuje ekspansję w kolejnych regionach Polski.

– Najbliższe otwarcia zaplanowaliśmy na 16 oraz 22 maja 2014 roku. Nowe sklepy zostaną otwarte m.in. w Oleśnicy, Gliwicach, Zambrowie, Wieluniu oraz Legnicy – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Michał Mystkowski, reprezentujący sieć Media Expert.

Media Expert jest obecny przede wszystkim na rynkach miejscowości do 100 tys. mieszkańców. W ostatnim czasie, poza inwestowaniem w nowe lokalizacje, spółka przeprowadziła także remodeling niektórych sklepów.

– Od początku 2014 roku, Media Expert otworzył 15 elektromarketów. 17 kolejnych zostało uruchomionych po przeprowadzonych remontach – dodaje Michał Mystkowski.

Każdego roku spółka oddaje do użytku średnio około 50 nowych elektromarketów. Rok 2013 był szczególnie dynamiczny pod względem otwarć. Spółka Terg SA zrealizowała wszystkie zamierzenia zakładanej ekspansji i oddała do użytku blisko 70 nowych sklepów. W planach na 2014 rok jest zmodernizowanie i otwarcie około 120 elektromarketów.

Obecnie w ramach sieci działa 260 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju, a marka Media Expert obecna jest na rynku od ponad 10 lat.

Przypomnijmy: sieć Media Expert w roku 2012 przystąpiła do największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International, przyczyniając się do znacznego powiększenia wolumenu sprzedaży grupy, osiągającej w 30 krajach europejskich 16 mld euro sprzedaży w 11 ty. lokalizacjach, docierających do 600 mln konsumentów.