Jeden z największych sklepów internetowych na polskim rynku, Neo24.pl, stara się z pomocą zewnętrznych partnerów rozszerzyć usługę odbioru osobistego. Od ponad miesiąca zamówione w sklepie produkty odbierać można w kioskach Ruch, ostatnio wprowadzono również opcję odbioru na stacjach Orlen.

Neo24.pl współpracuje z „paczką w Ruchu” od 1,5 miesiąca. „Usługa ta cieszy się ogromną popularnością. Do tego stopnia, że planujemy jej rozszerzenie. Początkowo była to usługa dedykowana dla towarów o wartości do 300 złotych, dla drobnego AGD i elektroniki. Ta forma dostawy zdominowała 70% zamówień w tej kategorii, planujemy więc ją rozszerzyć. Niedługo będzie dostępna dla większej liczby produktów i dla zamówień do 500 zł.” – mówi Tomasz Kabarowski, prezes Neo24.pl. „Co tydzień notujemy kilkunastoprocentowe wzrosty popularności tej usługi.”

Rewolucja w e-commerce

Jak zapowiada Tomasz Kabarowski, jeszcze w maju usługa odbioru w kiosku Ruchu zostanie rozszerzona o możliwość płatności za pobraniem. „Statystyki pokazują, że po przelewie jest to najbardziej popularna opcja płatności. Przelewy wybiera mniej więcej połowa klientów, pobranie zaś jedna trzecia. Udostępnienie takiej opcji to kolejny krok, który pozwala nam przybliżyć zakupy internetowe także bardziej zachowawczym konsumentom. Już dziś możemy śmiało ocenić, że możliwość odbioru e-zakupów w kioskach to rewolucja w e-commerce – zgodnie z przewidywaniami, to strzał w 10-tkę jeśli chodzi o wejście w rynek mniejszych miejscowości i rzucenie wyzwania tradycyjnym sklepom “za rogiem” – tłumaczy Tomasz Kabarowski. Dodaje, że w dalszych planach przewidziano stworzenie klientom możliwości składania zamówień w kioskach Ruchu.

Dwa centra logistyczne

Zarówno Orlen jak i Ruch zapewniają własną logistykę i transport, towary dostarczane są z dwóch centrów logistycznych Neo24.pl. Jedno z nich znajduje się pod Olsztynem, drugie pod Wrocławiem. We Wrocławiu mieści sie również punkt osobistego odbioru produktów Neo24.pl. Produkty można też zamówić do Paczkomatów InPost.

Neo24.pl działa na silniku CS-Cart. Sklep został wdrożony siłami wewnętrznego zespołu IT sklepu Neo24.pl. Na przełomie 2012 i 2013 roku platforma przeszła zasadnicze zmiany związane z rozszerzeniem portfolio produktowego. Przedtem Ne204.pl specjalizowało się w AGD i elektronice, obecnie sprzedaje również perfumy, opony, artykuły do domu i ogrodu oraz artykuły dla zwierząt. Jak zapowiada Tomasz Kabarowski, w tym roku Neo24.pl planuje przekroczyć obroty w wysokości 300 milionów złotych.