Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja w Łodzi
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja w Łodzi

Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się 21 maja na terenie budowy Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi.

Tymczasem prace na budowie idą pełną parą. Roboty wkroczyły w kolejny etap, a liczba pracowników budowlanych wzrosła do 270. Zakończył się właśnie montaż stropu na poziomie +1, najwyższym w galerii handlowej, trwa budowa stropu i słupów na kolejnej kondygnacji, na której znajdzie się parking (ponad 1000 miejsc na dwóch poziomach). Wewnątrz galerii powstają m.in. murowane ściany, właśnie rozpoczęła się przebudowa zewnętrznych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Ekipy generalnego wykonawcy i podwykonawców pracują do późnych godzin nocnych.

Sukcesja to powyżej 128 tys. mkw. powierzchni całkowitej i około 46 tys. mkw. powierzchni najmu. Powstaje na ponad 3-ha działce blisko ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej, Expo-Łódź oraz nowego osiedla mieszkaniowego. Będzie pierwszym tego typu obiektem w regionie z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM.

Kluczowych najemców reprezentują m.in. 9-salowe kino Helios, Pure Jatomi Fitness, supermarket Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, elektromarket Avans, pierwszy w Łodzi salon Sports Direct oraz dwupoziomowe sklepy odzieżowe Reserved i H&M. Oferta modowa to także salony m.in. Carry, Top Secret, Mohito, Cropp, House, Sinsay i Pako Lorente. W strefach gastronomicznych (food court na piętrze oraz na parterze, z ogródkami zewnętrznymi) jest wiele lokali marek nowych na łódzkim rynku oraz np. McDonald’s i Subway.

Sukcesja zostanie otwarta w przyszłym roku. Projekt będzie zaprezentowany podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2014 (stoisko nr 5.4).