Galeria Sudeckiej
Galeria Sudeckiej

Podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum 2014 spółka Echo Investment zaprezentuje swoje projekty handlowe realizowane w Polsce, w tym m.in. Galerię Sudecką w Jeleniej Górze i rozbudowę CHR Galaxy w Szczecinie, a także inwestycje Mundo i Korona, które prowadzone są na Węgrzech i Rumunii.

– Galeria Sudecka to projekt, który na ponad pół roku przed otwarciem może pochwalić się blisko 80 proc. wskaźnikiem wynajmu. Obecnie uzupełniamy ofertę tego największego centrum w rejonie Jeleniej Góry o sklepy i lokale usługowe prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców – mówi w rozmowie z Retailnet Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W programie Galerii Sudeckiej zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz część rozrywkową z wielosalowym kinem Helios. Wraz z retail parkiem, w którym uwzględniono hipermarket DIY, inwestycja będzie dysponować 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Galeria Sudecka zostanie otwarta w październiku 2014 roku.

Echo Investment przygotowuje się również do rozbudowy CHR Galaxy w Szczecinie. Wnętrza obiektu działającego od 10 lat zostały niedawno gruntownie odświeżone i zmodernizowane. W 2014 rozpocząć się ma planowana rozbudowa, która rozszerzy ofertę Galaxy o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej, co przełoży się na 30 nowych sklepów i lokali usługowych.

– Prowadzimy rozmowy z najemcami, którzy uzupełnią dotychczasową ofertę CHR Galaxy. W przypadku tego obiektu chodzi między innymi o sieciowy klub fitness i prestiżowe marki odzieżowe – dodaje Marcin Materny.

Echo prowadzi również realizację 2 inwestycji zagranicznych. Jedną z nich jest centrum Korona w Braszowie – zimowej stolicy Rumunii, zlokalizowanej w popularnym rejonie turystycznym. Korona to wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe, w którym przewidziane zostało około 35 tys. mkw. powierzchni handlowej z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restauracje orazstrefę rozrywkową z 7-salowym kinem.

Z kolei na Węgrzech planowana jest przez Echo Investment realizacja wielofunkcyjnego centrum Mundo, które powstaje w jednej z największych i najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo. Na uwagę zasługuje prestiżowa lokalizacja inwestycji w stolicy Węgier. GLA obiektu wyniesie 37,3 tys. mkw. W Mundo znajdzie się 170 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji parking liczący 1450 miejsc postojowych.

Szczegółowe informacje na teamt projektów Echo Investment zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.