W I kw. 2014 roku spółka Helios otworzyła 2 kina. Nowe punkty ruszyły w Kaliszu i w Siedlcach. W rezultacie sieć kin Helios liczyła na koniec marca br. 34 kin wielosalowych. W kolejnych kwartałach sieć powinna powiększyć się o 2 obiekty, które zlokalizowane będą w CH Galardia w Starachowicach i w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

W CH Galardia ruszy kino, które zajmie powierzchnię 1330 mkw. Kino zostanie wyposażone w 4 klimatyzowane sale oraz 600 foteli kinowych. Do dyspozycji widzów oddany zostanie również Helios Bar, a także kawiarnia Helios Café. Natomiast w Galerii Sudeckiej, należącej do Echo Investment, powstanie 7-salowe kino.

Spółka Helios SA należy do grupy Agora SA. W I kw. 2014 roku frekwencja w kinach sieci Helios sięgnęła 2,4 mln osób i zwiększyła się o 14,2 proc. Wyższa frekwencja w sieci kin wpłynęła na wyższe o 6,3 mln zł przychody ze sprzedaży biletów i wyższe o 2,9 mln zł przychody ze sprzedaży barowej w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku.

Helios SA to obok Cinema City jedna z dwóch największych sieci kin w Polsce. Dysponuje obecnie 34 obiektami kinowymi. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są obecne również w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią grupy Agora SA.