Solar

Zarząd firmy Solar Company SA poinformował w raporcie, że skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w kwietniu 2014 roku wyniosły 13,1 mln zł. W tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company SA, w tym w outletach) osiągnęły łącznie wynik 10,1 mln zł.

Dla porównania skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży spółki Solar Company w kwietniu 2013 roku wyniosły 13,2 mln zł, w tym salony własne wypracowały 10,2 mln zł.

Kwietniowe wyniki br. są wyższe od tych osiągniętych w miesiącu marcu. Wtedy też skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 12,2 mln zł , w tym w salonach własnych (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company SA, w tym w outletach) 9,3 mln zł.

Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie spółka uruchomiła sklep przy ulicy w Giżycku, w CH Atrium Felicity w Lublinie, w Galerii Sieradzkiej oraz w CH Focus Mall w Rybniku. Natomiast w szczecińskim Centrum Handlowym Ster zmieniono lokalizację sklepu, a w Radomiu przeniesiono punkt do Galerii Słonecznej.

Solar działa na rynku od 1989 roku. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria). Spółka obecnie zatrudnia 700 pracowników.

Firma stale rozwija sieć sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i za granicą, i obecnie obejmuje łącznie ponad 230 placówek. Od kilku lat grupa jest obecna na rynkach zagranicznych przez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych, która obejmuje obecnie 46 sklepów (38 partnerskich oraz 8 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Iranie, Ukrainie oraz na Słowacji i Białorusi. Produkty marki można także kupić w sklepie internetowym Solar.