ebay strategia online

Internetowy gigant eBay ponownie uruchomi platformę aukcji na żywo, która kiedyś odniosła sukces. Tym razem zrobi to we współpracy z firmą Invaluable, znaną poprzednio jako Artfact. Prezes eBay John Donahoe, mimo popularności platformy zdecydował w 2009 roku o jej zamknięciu. Teraz ruszy ponownie i poświęcona będzie kolekcjom sztuki z całego świata.

W ofercie znajdą się dzieła sztuki z ponad dwóch tysięcy domów aukcyjnych. Jak zapowiada Gene Cook, dyrektor generalny ds nowych projektów w eBay, „Invaluable współpracuje z wieloma najlepszymi domami aukcyjnymi na całym świecie, był to zatem naturalny partner dla eBay. Cieszymy się, że możemy udostępnić dla społeczności globalnej unikatową kolekcję wysokiej klasy antyków i dzieł sztuki z oferty Invaluable.”

Cenna współpraca

Domy aukcyjne Invaluable dostarczą eBay ofertę wartą cztery miliardy dolarów. Dostarczy też technologię do licytowania w internecie. Celem dla eBay jest „uruchomienie destynacji stworzonej specjalnie dla klientów, którzy szukają wysokiej sztuki i cennych kolekcji.” Katalogi internetowych platform aukcyjnych Invaluable.com i AuctionZip.com będą ponadto promowane na portalu eBay.

Dzięki tej współpracy, oferta dotrze do 145 milionów aktywnych kupujących. Będą oni zapraszani również na specjalne eventy, które dadzą im możliwość wzięcia udziału w aukcjach na żywo za pośrednictwem internetu przy pomocy real-time bidding.

Zintegrowane aukcje globalne

Jak zapowiada Gene Cook w rozmowie z EcommerceBytes, aukcje na żywo będą głęboko zintegrowane ze stroną, wyszukiwarka przedmiotów będzie pokazywała również konkretne aukcje online i aukcje tradycyjne. eBay stworzy wirtualną aukcję opatrzoną dobrej jakości zdjęciami i informacjami.

Przeczytaj cały artykuł w angielskim serwisie Evigo.com