Grzegorz Latała, Mayland RE
Grzegorz Latała, Mayland RE

Firma Mayland Real Estate, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, zadebiutowała na rynku z nowym profilem działalności. Potfolio firmy poszerzyło się o ofertę komercjalizacji na rzecz innych deweloperów. Pierwszym obiektem, który komercjalizuje firma, jest Galeria Galena.

Z pełną ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas wrześniowego Shopping Center Forum 2014. Na stoisku 2.5. będzie można porozmawiać z przedstawicielami formy na temat nowych usług oferowanych przez firmę, a także zapoznać się z projektami obiektów handlowych. Więcej szczegółów na temat SCF 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.

Na temat nowego profilu działalności firmy rozmawiamy z Grzegorzem Latałą, Leasing Dyrektorem firmy Mayland RE.

Mayland komercjalizuje Galerię Galena w Jaworznie. Pierwszy raz leasingują Państwo powierzchnię handlową na rzecz innego dewelopera?

– Tak, pierwszy raz pracujemy z innym deweloperem przy tym samym projekcie. Obiekt komercjalizujemy oczywiście wspólnie z P.A. Nova. Dla nas to bardzo ciekawe doświadczenie i jestem pewien, że obie strony mogą na tym tylko skorzystać. Wydaje mi się, że współpraca deweloperów przy wspólnych projektach to przyszłość na obecnym dość trudnym i szybko zmieniającym sie rynku.

Czy firma zamierza rozwijać tę część swojej aktywności? I jakie ma to perspektywy?

– Oczywiście chcielibyśmy rozwijać tego typu usługi. Posiadamy bardzo dobry zespół leasingowy, który dzięki takiej współpracy z inwestorami możemy w pełni wykorzystać i robić to skutecznie. Jako deweloper patrzymy na projekt innych deweloperów tak, jak na własne projekty, więc nie jest to tylko usługa agencyjna, ale kompleksowe spojrzenie na centrum handlowe jako przyszły „produkt”, który ma przynieść określone korzyści wszystkim zainteresowanym, tzn. najemcom, deweloperowi i właścicielowi. Posiadamy wieloletnie i wielorakie doświadczenie w budowaniu i leasingowaniu obiektów handlowych. Pozwala to nam lepiej odnaleźć rentowność projektu i odpowiednio modelować jego kształt do potrzeb lokalnego rynku. Jesteśmy jednym z „najstarszych” deweloperów na rynku polskim, więc mamy też spory bagaż doświadczeń, a nasze realizacje mówią „same za siebie”. Są naszą najlepszą wizytówką. A perspektywy według mnie są olbrzymie. Współpraca i wymiana doświadczeń z innymi deweloperami zawsze przynosi obustronne korzyści. Z tego punktu widzenia widzimy spore możliwości rozwoju.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku 3 nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland w październiku 2013 roku zakończył rozbudowę centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni, które z powierzchnią GLA 70 tys. mkw. stało się największym centrum handlowym na Pomorzu. W najbliższych latach spółka planuje budowę kolejnych centrów handlowych.