Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

Szyjąca odzież wyłącznie w Polsce rodzima marka branży męskiej Giacomo Conti w połowie czerwca uruchomi swój 42. salon stacjonarny. W planach są kolejne otwarcia.

Nowy 42. sklep Giacomo Conti zostanie otwarty w centrum handlowym w Lipienicach koło Chojnic i zajmie blisko 100 mkw. powierzchni. Nowy salon mody męskiej należeć będzie do wieloletniego franczyzobiorcy. W planach spółki, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, jest otwarcie w tym roku jeszcze 6–8 kolejnych punktów sprzedaży w galeriach handlowych.

– Marka Giacomo Conti nieustannie poszukuje interesujących propozycji na lokalizacje nowych lokali – w grę wchodzą zarówno galerie handlowe, jak i centra outletowe we wszystkich miastach w Polsce, również w tych, w których marka posiada już swoje sklepy – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Magdalena Nowaczyk, reprezentująca sieć Giacomo Conti.

W przeciągu ostatniego roku utożsamiana z włoskim stylem marka zaistniała nie tylko w Gdańsku i Bydgoszczy, ale także w Koszalinie, Lubinie, Częstochowie, Kielcach i Warszawie, gdzie otworzyła jednocześnie 2 sklepy – jeden standardowy i jeden outletowy.

Firma mocniej uaktywniła się także w internecie, zakładając oficjalny e-sklep Giacomo Conti, firmowego bloga, a także firmowe konta na portalu Pinterest oraz w serwisie YouTube. Firma od ponad 2 lat prowadzi także fanpage na Facebooku. Obecnie konto ma ponad 90 tys. fanów.

Przypomnijmy: marka Giacomo Conti powstała w 2006 roku. Kojarzona przede wszystkim z garniturami, od 2 lat rozwija z sukcesem również ofertę casualową.