Salon Altero
Salon Altero

 

Salon Altero
Salon Altero

Altero Group – sieć sklepów z obuwiem i galanterią skórzaną – otwiera nowe salony sprzedaży i wprowadza nowy koncept salonów.

9 maja 2014 roku otwarto kolejny salon Altero w nowym koncepcie wizualnym. Salon o powierzchni 370 mkw. został otwarty w Ostrowie Wielkopolskim.

– W weekend otwarciowy zanotowaliśmy rekordową odwiedzalność, co świadczy o bardzo pozytywnym odbiorze nowego konceptu przez klientów. Altero kontynuuje ekspansję na terenie Polski i Słowacji, wkrótce zostaną otwarte kolejne salony. Najbliższe otwarcie to Plejada Sosnowiec, gdzie będziemy mieć lokal o powierzchni ok. 350 mkw. Poszukujemy lokali w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, w obiektach handlowych, które posiadają ugruntowana odwiedzalność – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Musiał, Leasing & Development Manager, Altero Group Sp. z o.o. S.K.A.

– Nowy koncept sklepów Altero wyróżnia się charakterystycznym designem wnętrza nawiązującym do nowoczesnych materiałów i światowych trendów. Nowoczesny wygląd, duża przestrzeń, zastosowanie specjalnego oświetlenia, wygodne stanowiska do przymierzenia obuwia, sprawiają, iż każdy klient powinien poczuć się komfortowo – mówi Tomasz Musiał.

Sklepy Altero mają od 150 do 300 mkw. powierzchni handlowej. O początku tego roku spółka oddała do użytku tylko jeden salon w Gorlicach i zamknęła jeden w Stalowej Woli.

Spółka Altero Group posiada obecnie ponad 30 salonów obuwniczych zlokalizowanych przede wszystkim na terenie południowej Polski i 6 salonów obuwniczych na Słowacji, zlokalizowanych w centrach miast, na deptakach oraz w galeriach handlowych. Asortyment każdego sklepu liczy ponad 2 tys. modeli obuwia i galanterii skórzanej w różnorodnym stylu: fashion, casual, sport oraz classic.