Dekada Grójec
Dekada Grójec

Oferta handlowa grójeckiej Dekady zostanie poszerzona przez markę Empik – dystrybutora dóbr kultury, takich jak książki, muzyka oraz multimedia. Sieć zajmie salon o powierzchni 270 mkw.

– Empik w Dekadzie Grójec to pierwszy salon naszej sieci w tym mieście. Tym samym konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju marki w mniejszych miastach. Centrum handlowe Dekada Grójec doskonale się wpisuje w nasze oczekiwania dzięki komplementarnej ofercie stworzonej dla mieszkańców, nowoczesnej architekturze i bardzo dobrej lokalizacji – mówi Monika Marianowicz reprezentująca sieć Empik.

Dekada Grójec to 7. z kolei inwestycja typu convenience shopping centre, zrealizowana przez spółkę Dekada Realty i otwarta w listopadzie ubiegłego roku. Do tej pory w ofercie handlowej centrum znajdowały się takie marki jak m.in. Biedronka, Media Expert, Martes Sport, supermarket drogeryjny Rossmann, CCC, Ray Obuwie oraz New York Boutique. Empik uzupełni tenant mix obiektu w zakresie kultury i rozrywki, oferując szeroki asortyment m.in. książek, muzyki, filmów, gier i programów multimedialnych, prasy, produktów art&pap oraz artykułów edukacyjnych.

– Ideą centrów handlowych typu convenience jest możliwość zrobienia szybkich i wygodnych zakupów – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. – Od otwarcia w listopadzie ubiegłego roku grójeckiej Dekady obserwujemy stały wzrost liczby klientów. Cieszymy się, że dzięki rosnącej popularności obiektu swoje salony chcą u nas otwierać tak uznane i lubiane marki jak Empik. Budowanie kompleksowej i dopasowanej do potrzeb lokalnej społeczności oferty handlowej jest priorytetem naszej działalności – dodaje Aleksander Walczak.

Zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej Dekada Grójec jest centrum handlowym liczącym 5,8 tys. mkw. GLA, na której usytuowanych jest 16 lokali handlowych oraz liczne punkty usługowe. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej S7. Obiekt posiada parking na 180 miejsc.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków, Olsztyn, Nowy Targ oraz Grójec. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Ciechanowie, Malborku, Łowiczu i Nysie.