Biedronka

Zarząd Grupy Jeronimo Martins poinformował, że z dniem 6 maja 2014 roku, w związku z objęciem funkcji wicedyrektora ds. finansowych Grupy Jeronimo Martins w centrali firmy w Portugalii, Tomasz Suchański przestał pełnić obowiązki dyrektora generalnego sieci sklepów Biedronka.

– Jednocześnie Pedro Pereira da Silva będzie łączył pełnioną od 2010 roku funkcję Chief Operations Officer Grupy Jeronimo Martins z obowiązkami zarządzającego siecią sklepów Biedronką. Pozostaje również w roli Country Managera nadzorującego całą działalność Grupy w Polsce, w tym rozwijaną od pewnego czasu sieć sklepów kosmetycznych Hebe. Zaznaczamy, że zmiany zarządu najwyższego szczebla są wewnętrzną decyzją Grupy Jeronimo Martins. Wynikają one z długofalowej wizji i strategii i są zgodne z potrzebami i warunkami działalności spółki – poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele Jeronimo Martins Polska SA.

Pedro Pereira da Silva był przez większość kariery zawodowej związany z Grupą Jeronimo Martins. W latach 1990–1996 zajmował różne stanowiska kierownicze w należącej do Grupy JM sieci handlowej Pingo Doce. W 1997 został dyrektorem hipermarketu Feira Nova w Lizbonie. Rok później awansował na stanowisko dyrektora generalnego Oddziału Jeronimo Martins na Maderze, odpowiadając za supermarkety Pingo Doce i hurtownię Cash and Carry Recheio. W latach 2000–2010 pełnił obowiązki dyrektora generalnego (CEO) sieci sklepów Biedronka, z sukcesem realizując strategię rozwoju firmy na rynku polskim. Od kwietnia 2010 roku Pedro Pereira da Silva został mianowany na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) Grupy Jeronimo Martins oraz Country Managera na Polskę. Od stycznia 2013 roku do maja 2014 roku pełnił także dodatkowe obowiązki, jako Country Manager na Portugalię. Od maja 2014 roku łączy funkcję COO Grupy Jeronimo Martins z obowiązkami zarządzającego siecią sklepów Biedronka. Dodatkowo, jako Country Manager na Polskę, nadzoruje całą działalność Grupy w kraju, w tym rozwijaną od pewnego czasu sieć sklepów kosmetycznych Hebe.

W latach 2005–2009 był doradcą rządu portugalskiego ds. umiędzynarodowienia gospodarki portugalskiej oraz założycielem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, w której obecnie pełni funkcję prezesa.