Poczta dostawy towarów

Paczkakorzysci.pl to platforma sprzedaży przedpłaconych usług paczkowych Poczty Polskiej. Specjalnie dla sprzedających na Allegro, Poczta przygotowała darmowe szablony do tworzenia aukcji.

Klienci korzystający z Paczkakorzysci.pl mogą wybierać na stronie gotowe szablony i dopasować je do swojej e-działalności. Szablony zostały zaprojektowane i zaprogramowane zgodnie ze specyfikacją wzorów Allegro. Na razie największą popularnością cieszą się te związane z branżą „Dom i ogród” i „Elektronika”.

„Dzięki wielu różnym kategoriom branżowym proponujemy 14 wzorów, które można personalizować pod własne potrzeby. Allegro.pl to najpopularniejsza platforma e-sprzedaży w Polsce, korzysta z niej wielu naszych klientów. To właśnie dla nich stworzyliśmy wygodny i łatwy w obsłudze kreator aukcji” – mówi Marek Cynowski, pełnomocnik ds. e-commerce w Poczcie Polskiej.

„Integracja takiego szablonu jest niezwykle prosta. Kreator tworzy specjalny kod,  który wystarcz wkleić w edytor aukcji Allegro” – tłumaczy w rozmowie z redakcją Evigo.pl Grzegorz Warchoł z Poczty Polskiej. „Cały czas pracujemy nad udogodnieniami dla e-sprzedawców. Rozważamy także podobne usługi dla najpopularniejszych rozwiązań, z których korzystają np. pluginy do integracji z naszym Elektronicznym Nadawcą, czyli aplikacją do odprawiania przesyłek pocztowych w internecie” – dodaje.

Opakowania i ubezpieczenie również w cenie

Szablony aukcji to dodatkowe ułatwienie dla klientów paczkowej platformy sprzedażowej Poczty Polskiej: paczkakorzysci.pl. Obecnie są na niej dostępne 4 przedpłacone pakiety paczkowe. Najmniejszy liczy 100 paczek w cenie 6.99 PLN netto za przesyłkę, największy to 600 przesyłek w cenie 9.99 PLN. Oferta najmniejszego pakietu jest przeznaczona dla firm, które do tej pory jeszcze nie korzystały z usług paczkowych Poczty Polskiej.
We wszystkich pakietach klienci dostają opakowania w cenie – dokładnie takie jakie wybiorą z szeregu propozycji. Wszystkie formalności związane z zamówieniem załatwimy on-line na stronie paczkakorzysci.pl

Każdy z pakietów jest realizowany w usłudze Paczka48, tym samym klienci mają zagwarantowane doręczenie przesyłki do drugiego dnia po nadaniu, możliwość korzystania z aplikacji ułatwiającej jej przygotowanie do wysłania oraz otrzymują ubezpieczenie przesyłki.

E-commerce wart 26 miliardów złotych

Poczta Polska jest obecnie najpopularniejszą firmą logistyczną wśród firm branży e-commerce. Według przedstawicieli Poczty, z usług spółki regularnie korzysta prawie 60 proc. przedsiębiorstw z tego segmentu. Obecnie działania firmy skierowane są głównie na rynek e-commerce, którego wartość w Polsce szacowana jest na ok. 26 mld zł, a jego udział w handlu rośnie w bardzo szybkim tempie – z 3,8% w roku 2012 do 5,9% w roku 2017. Już obecnie, tylko w ciągu godziny, w Polsce realizowanych jest ok. 15 tysięcy przesyłek z towarami zakupionych w sklepach internetowych.