CHR Sosnowiec Plaza
CHR Sosnowiec Plaza

Do grona najemców CHR Sosnowiec Plaza dołączyły 2 nowe salony. Ofertę galerii uzupełnił salon Diverse o powierzchni 120 mkw. oraz salon City Sport o powierzchni 156 mkw. Obydwa sklepy zlokalizowane są na pierwszym piętrze centrum handlowego.

Zarządca Sosnowiec Plaza, firma Klepierre Management Polska, zapowiada już dziś, że w maju nastąpi otwarcie kolejnego nowego sklepu – salonu obuwniczego jednej z najbardziej znanych marek na rynku polskim.

Diverse posiada sieć ponad 190 sklepów oraz sklep internetowy. Za rozwój sieci Diverse jest odpowiedzialna spółka Etos. Firma jest producentem odzieży casual i streetwear, w swoim portfolio posiada m.in. marki: Diverse, CLTN, Iridium.

Sieć City Sport sp. z o.o. istnieje od 1995 roku i powstała z inicjatywy kilku wspólników. City Sport to sieć sklepów sprzedających towary sportowe. Firma posiada sklepy na terenie kraju, o wielu formatach. Najpopularniejszym, sprawdzonym typem sklepu jest multibrand o powierzchni 250–400 mkw.

Centrum handlowe Sosnowiec Plaza zlokalizowane jest w samym sercu miasta, niedaleko dworca kolejowego, blisko popularnego deptaku przy ul. Modrzejowskiej. Całkowita powierzchnia galerii to około 31,5 tys. mkw., w tym powierzchnia najmu zajmuje ok. 13,1 tys. mkw. Wśród najemców obiektu są m.in: C&A, Monnari, Promod, Solar, Camaieu, Mohito, Coccodrillo, Reserved, market spożywczy Stokrotka, punkty usługowe (kantor, biuro turystyczne, pralnia ekologiczna) oraz kompleks kinowy Cinema City. W galerii dostępny jest dwukondygnacyjny parking podziemny przeznaczony na 385 samochodów.

Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 13 krajach Europy. W Polsce posiada 7 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza, Kraków Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel i usługi.