Arena Biznesu w Gliwicach
Arena Biznesu w Gliwicach

Arena Biznesu to koncepcja zabudowy terenów inwestycyjnych położonych w sąsiedztwie parku handlowego Arena w Gliwicach. Właścicielem działek jest Carrefour Polska.

Carrefour Polska, dostrzegając potencjał gospodarczy Górnego Śląska, podjął decyzję o waloryzacji należących do firmy działek o łącznej powierzchni ponad 100 tys. mkw. położonych przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Gliwicach.

Wspomniany teren znajduje się w pobliżu parku handlowego Arena Gliwice i stanowi potencjalną lokalizację dla różnego rodzaju działalności biznesowej. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego łączenia działek i uzyskanie w ten sposób dopasowanego do indywidualnych potrzeb przyszłych inwestorów terenu. Teren posiada pełną infrastrukturę techniczną i dostęp do instalacji deszczowej, sanitarnej, gazociągowej i wodociągowej.

Miejski plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu działalność biurową oraz handlową, a na terenach rekreacyjno-sportowych możliwa będzie budowa takich obiektów jak sale gimnastyczne, baseny czy hale sportowe.

Na potrzeby wspomnianej inwestycji Carrefour wraz firmą KrakInvest opracował wstępne warianty zabudowy z możliwością ich indywidualnego przystosowania do potrzeb planowanej działalności.

W województwie śląskim Carrefour posiada łącznie 80 placówek handlowych we wszystkich formatach.

Obecnie pod szyldem firmy funkcjonuje ponad 600 placówek handlowych, do których należą hipermarkety, supermarkety oraz sklepy convenience. Firma jest również właścicielem i zarządcą centrów handlowych oraz sieci stacji paliw.

W portfelu nieruchomości firmy znajdują się również rezerwy terenowe położone przeważnie w sąsiedztwie posiadanych placówek handlowych.

Carrefour Polska po raz kolejny będzie wystawcą podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum. Firma na SCF 2014 zaprezentuje portfolio swoich obiektów na stoisku 4.11.