Skrzynki DHL Paketkasten, zlokalizowane na osiedlach mieszkalnych, będą dostępne dla klientów w całych Niemczech. W ramach usługi można wynająć albo wykupić specjalną skrzynkę, z której można nadawać bądź odbierać przesyłki.

Uruchomienie Paketkasten zostało ogłoszone zaraz po tym jak nowe skrzynki przeszły pomyślnie testy w rejonie Ingolstadt i Bonn. Można je wynająć na 1,99 euro miesięcznie, bądź wykupić za cenę od 99 euro. DHL Paket, oddział firmy odpowiedzialny za usługę Paketkasten podkreśla, że grupą docelową są posiadacze domków wolnostojących bądź szeregowych, którzy mogą zainstalować skrzynki na terenie swojej posiadłości.

Z usługi mogą korzystać również mieszkańcy apartamentów. Jedynym wymogiem dla zainstalowania skrzynki jest to, żeby kurier DHL miał do niej swobodny dostęp.

Największy przełom od wynalezienia skrzynki pocztowej

„Paketkasten to największy przełom w branży od momentu wynalezienia skrzynki pocztowej. Dzięki Paketkasten, klienci mogą otrzymywać przesyłki do domu tak samo łatwo jak odbywa się to w wypadku listów.” – mówi Jürgen Gerdes, członek zarządu Deutsche Post DHL odpowiedzialny za przesyłki w e-commerce. „Jest to ważny krok w kierunku umocnienia naszej pozycji jako lidera niemieckiego rynku usług kurierskich.” – dodaje.

Rozwiązanie lepsze niż click and collect

Usługa ta rozwiązuje problem klientów internetowych, którzy zmuszeni są czekać w domu na kuriera. Wśród innych opcji, które pozwalają uniknąć oczekiwania, znajduje się click and collect, bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, a także różne terminale i punkty odbioru takie jak DHL Packstations. Ostatnie badania Planet Retail pokazują, że opcję click and collect wybiera 35% klientów internetowych w Wielkiej Brytanii, w porównaniu z 13% w Stanach Zjednoczonych i 5% w Niemczech.

Usługa Paketkasten pozwoli dostarczyć przesyłkę bezpośrednio do klienta nie zmuszając go do wyjścia z domu. Pomaga też sprawnie zorganizować zwroty, bez konieczności nadawania przesyłki na poczcie.

Przeczytaj cały artykuł w angielskim serwisie Evigo.com