Sklep Butik
Sklep Butik

Zgodnie z zapowiadanymi planami dynamicznego rozwoju sieć modowa Butik powiększyła się o kilka nowych lokalizacji. W planach spółki jest otwarcie około 30 sklepów.

– Od początku tego roku oddaliśmy do użytku 14 nowych salonów. W najbliższym czasie chcemy otworzyć jeszcze 3 kolejne sklepy. Salony marki pojawią się w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce – otwarcie z końcem maja, a także w CH Auchan w Mikołowie – otwarcie w czerwcu, oraz w Galerii Twierdza w Kłodzku – planowany termin otwarcia to przełom lipca i sierpnia. Jeśli chodzi o plany otwarć do końca roku, to prognozujemy, że powinno udać się zrealizować zakładane 30 sklepów. Trwają intensywne prace nad kilkoma projektami nowych sklepów Butik – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Grzegorz Polak, doradca zarządu ds. rozwoju Butik.

Salon sieci Butik
Salon sieci Butik

Przypomnijmy: sieć Butik jest rozwijana przede wszystkim w centrach i galeriach handlowych na terenie całego kraju. Sklepy mają od 80 do 150 mkw. powierzchni handlowej. Na liście ostatnio otwartych znalazły się m.in. salony w Galerii Dekada Nowy Targ, CH Trzy Korony w Nowym Sączu, Factory Annopol Warszawa, czy CH Veneda w Łomży. Spółka rozwija sieć głównie za pomocą systemu franczyzowego w miastach mających powyżej 35 tys. mieszkańców.

Butik to marka oferująca odzież i dodatki modowe w przystępnych cenach i dla młodych kobiet. Pierwszy sklep pod szyldem Butik pojawił się w 2001 roku. Obecnie sieć posiada ponad 160 sklepów, usytuowanych w największych miastach Polski (w samym województwie mazowieckim znajduje się ponad 30 sklepów).