Platforma IAI-Shop.com wprowadza nową usługę dla e-sklepów. We współpracy z Pocztą Polską uruchomiona została opcja tanich zwrotów.

Od tej pory e-sklepy korzystające z platformy będą mogły zaoferować klientom opcję zwrotu towaru za 7,50 zł netto dla przesyłek do 30 kg i wymiarach do 60 cm x 50 cm x 35 cm. Przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł. Pierwsza część tego projektu, czyli Panel Zwrotów, została udostępniona e-sprzedawcom już wcześniej. W ramach tego systemu, klient mógł wybrać rodzaj zamówienia i zwrotu, a system automatycznie obliczał jego koszty i drukował protokół. Teraz zakończyły się testy nowej funkcji, dzięki której przesyłki będą dostarczane automatycznie w stałej, niskiej cenie. Koszty przesyłki będzie ponosił e-sklep i to do niego należeć będzie decyzja, czy obciążyć nimi klienta, czy zaoferować mu opcję darmowego zwrotu.

pfornalski
Paweł Fornalski, prezes IAI-Shop.com

„Bezproblemowa obsługa klienta i zapewnienie mu możliwości zwrócenia towaru są kluczowe dla podniesienia poziomu satysfakcji z usługi.” – mówi Paweł Fornalski, prezes IAI-Shop.com. „Wybraliśmy na partnera Pocztę Polską. Niedawno podpisaliśmy umowę i zakończyliśmy testy. Dzięki nowej usłudze, e-sklepy będą mogły konkurować obsługą klienta z dużymi graczami, którzy oferują darmowe zwroty.” – dodaje. O wyborze Poczty Polskiej jako partnera zdecydowała zaoferowana cena oraz dostępność placówek. „Kurierzy nie są tak dogodni, ponieważ umawianie się z klientem po odbiór przesyłki może być znacznie mniej wygodne dla większości ludzi, niż „wstąpienie na pocztę” i zostawienie na niej, już opłaconej przesyłki.” – czytamy na blogu IAI-Shop.com. Wcześniej obie firmy współpracowały już przy integracji serwisu Elektronicznego Nadawcy Poczty Polskiej z IAI-Shop.com

Proces dokonania zwrotu będzie dla klienta prosty i automatyczny. Odpowiedni dokument będzie można pobrać ze strony e-sklepu. Klient otrzyma dokładną instrukcją co powinien zrobić, jeśli chce zwrócić towar.  

Paweł Fornalski już teraz zapowiada kolejne projekty, dzięki którym ma zamiar wprowadzić logistyczne udogodnienia dla e-sprzedawców.

IAI-Shop.com to system do obsługi sklepów oraz hurtowni internetowych, który na rynkach zagranicznych funkcjonuje pod marką IdoSell Shop.  Tworzy go notowana na NewConnect spółka IAI S.A. Firma dostarcza usługi do obsługi sprzedaży internetowej oferowane na zasadach wynajmu aplikacji (SaaS – Software as a Service). Obecnie w spółce pracuje prawie 70 osób zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

W 2013 roku IAI S.A. wprowadziła na rynek nową usługę – IdoSell Booking, która umożliwia sprzedaż rezerwacji miejsc noclegowych online, mobile i przez social media. Usługa przeznaczona jest dla wszystkich obiektów noclegowych i umożliwia sprzedaż rezerwacji.